ازنا یا الیگودرز؟کدام یک انتخاب مناسب تری می باشد؟

چینی سفید الیگودرز

یکی از مشکلاتی که مشتریان ما با آن مواجه هستند این است که نمیدانند بهتر است از چه سنگی استفاده کنند. در سری جدید مقالات سنگبری یونیک سعی بر آن داریم تا شما را به سمت انتخاب سنگ مناسب برای ساختمان خود هدایت کنیم.در این مقاله ابتدا خلاصه ای از دو مقاله سنگ اسلب ازنا و سنگ اسلب الیگودرز را برای شما عنوان می کنیم.و پس از آن از جهت های مختلفی مانند:

 • کیفیت سنگ
 • نحوه فراوری این دو سنگ اسلب در کارخانه سنگبری یونیک
 • پاکی سطح سنگ

بررسی خواهند شد. بر خلاف تصور عموم مردم که این دو سنگ را یکسان می دانند و فکر می کنند که سنگ ازنا همان سنگ الیگودرز می باشد،میخواهیم برای شما توضیحات ویژه ای در این زمینه ارائه دهیم. همچنین به این سوال نیز پاسخ دهیم:

سنگ اسلب ازنا یا الیگودرز؟

اما قبل از آن که جواب این سوال را خدمت مخاطبین گرامی خود ارائه دهیم،با هم مروری بر ماهیت این سنگ ها داشته باشیم.

اسلب سنگ چینی سفید ازنا:

یکی از محبوب ترین اسلب های موجود در کارخانه سنگبری یونیک می باشد.این سنگ با یک پس زمینه سفید و خط و خش و هاله های موجود در سطح خود دیده می شود. گفتیم محبوب ترین سنگ های موجود در کشور.اما دلیل آن چیست؟ زیبایی بیش از حد این سنگ در کنار کارایی آن باعث شده تا به یکی از بهترین ها تبدیل شود.

 

قیمت سنگ اسلب-اسلب چینی سفید طرح دار ازنا

 

این سنگ در چه فضاهایی به کار گرفته می شود؟

این سنگ ها در فضاهایی همچون فضاهای داخلی در مواردی مانند:

 • میز های پیشخوان در پاساژها
 • استفاده در کفپوش منازل مجتمع های تجاری و مواردی از این قبیل
 • استفاده به صورت بوک مچ و فور مچ در دیواره منازل
 • تی وی روم
 • حمام و سرویس های بهداشتی و مستر ها
 • جزیره آشپزخانه ها
 • مصنوعات سنگی

و همچنین دیگر مواردی که می توانید آن ها را در مقاله سنگ اسلب چینی سفید ازنا مشاهده کنید.پس متوجه شدید که این سنگ علاوه بر زیبایی خیره کننده از کاربرد های فراوانی نیزبرخوردار است.

اسلب سنگ چینی سفید الیگودرز:

سنگ اسلب الیگودرز مانند سنگ اسلب چینی سفید ازنا از محبوبیت خیلی ویژه ای نسبت به دیگر سنگ ها برخوردار می باشد.این سنگ بسیار ویژگی های نزدیک به ازنا دارد و هر دوی آن ها در دسته بندی سنگ های چینی قرار میگیرند.

چيني سفيد اليگودرز كوهستان

اما در ظاهر سنگ اسلب الیگودرز چه ویژگی هایی وجود دارد؟

در ظاهر سنگ اسلب چینی سفید الیگودرز می توانید یک پس زمینه سفید فوق العاده یک دست و زیبا را مشاهده کنید.همچنین در سطح این سنگ خطوطی با ضخامت بسیار زیاد و کم به رنگ خاکستری و طوسی وجود دارند.این سنگ نیز در کارخانه سنگبری یونیک همواره مورد توجه مشتریان ما قرار می گیرد.اما یک سوال بوجود می آید که :

آیا فقط مشتری ظاهر این سنگ را پسندیده یا عولمل دیگری نیز در انتخاب این سنگ دخیل هستند؟

در پاسخ این سوال باید بگوییم که این سنگ علاوه بر ظاهری زیبا ویژگی های بسیار جذابی نیز دارد.که ابرخی از این ویژگی ها را با هم مرور می کنیم.

 1. تراکم بالا
 2. مقاوم در برابر فشار
 3. فرسایش کمتر نسبت به بقیه سنگ ها
 4. قیمت مناسب آن در برابر نمونه های خارجی
 5. در برابر آب تا حدود زیادی مقاومت می کند.
 6. امکان تولید در انواع بوک مچ و فور مچ

و با توجه به ویژگی های بالا می توانید،کاربرد های آن را مشخص کنید. که کاربرد های این سنگ عبارتند  از:

 • دکوراسیون داخلی
 • میز نهار خوری
 • چراغ خواب های تزئینی
 • راه پله ها
 • پیشخوان های هتل ها و در برخی مواقع مطب
 • کف منازل مجتمع های تجاری
 • راه پله ها استفاده می شود
 • مجتمع های مسکونی لوکس و گران قیمت

همچنین موارد دیگری را نیز می توانید در مقاله مربوط به سنگ اسلب چینی سفید الیگودرز بخوانید.

مقایسه این دو سنگ در چه مواردی می باشد؟

تا به این جا برای شما این دو سنگ را تعریف کردیم و تا حدود بسیاری شبیه به هم بودند.اما تفاوت این دو سنگ در چه چیزی می باشد؟با  ما همراه باشید از تفاوت میان این دو آگاهی پیدا کنید.

مقایسه سنگ ازنا و سنگ الیگودرز از لحاظ کیفیت:

اول این نکته را به شما عرض کنیم که کارخانه سنگبری یونیک بهترین کوپ سنگ های سراسر کشور را در کارخانه خود جمع آوری کرده است.البته در کیفیت سنگ ازنا و الیگودرز تفاوت زیادی وجود ندارد. و هر دو با یک کیفیت بالا و یکسان تولید می شوند.

مقایسه از نظر مراحل فراوری:

از آن جا که هر دوی این سنگ ها از یک نوع سنگ یعنی سنگ های چینی می باشند،پس از لحاظ مراحل فراوری نیز یکسان هستند.

پاکی سطح سنگ:

یکی دیگر از واردی که میخواهیم دو سنگ اسلب ازنا و الیگودرز را با هم مقایسه کنیم،پاکی سطح سنگ می باشد.از نظر پاکی سنگ،اسلب ازنا از برتری خاصی نسبت به اسلب سنگ الیگودرز برخوردار است.

در این مقاله در مورد انتخاب سنگ میان ازنا یا الیگودرز با شما صحبت کردیم .شما می توانید با شماره های موجود در سایت تماس بگیرید و همکاران ما به صورت کاملاً رایگان در انتخاب سنگ به شما مشاوره دهند. یا اینکه می توانید با انتخاب سنگ مورد نظر خود از صفحه قیمت سنگ با همکاران ما تماس گرفته سنگ مورد نظرخود را به همراه متراژ مورد نیاز خود را به ما اعلام کنید. در صورت موجودی این سنگ برای شما فرستاده خواهد شد و در صورتی که این سنگ موجود نبود همکاران ما سنگ های مشابه به این سنگ را به شما معرفی می کند. لطفاً جهت آگاهی از آخرین اخبار سایت ما را در شبکه های اجتماعی مانند اینستاگرام یونیک استون دنبال کنید.


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.