اسلب سنگ مشکی لاشتر چینی سفید الیگودرز اسلب سنگ چینی سفید الیگودرز اسلب سنگ پرشین پورترو اسلب سنگ پرشین پورتورو اسلب سنگ مشکی ماکو اسلب سنگ مشکی ماکو اسلب چینی سفیدنیریز اسلب چینی سفید نیریز سنگبری يونيك
امروز : جمعه ۳۰ اردیبهشت ۱۴۰۱

سنگ اسلب الیگودرز

۱۸ اسفند ۱۴۰۰ 2399

در این مقاله می خواهیم نوع دیگری از اسلب های موجود در کارخانه یونیک استون را به شما معرفی کنیم. نام این نوع اسلب، سنگ اسلب الیگودرز می باشد. در ادامه تعریف اسلب را برای شما عنوان می کنیم و بعد از آن از ویژگی ها و کاربرد ها و عوامل موثر در قیمت آن برای شما بیش تر توضیح می دهیم.در این مقاله به سوالات شما در زمینه های مختلف پاسخ خواهیم داد. این سوالات بیشترین سوالاتی بودند که از مشاورین ما پرسیده شدند.با هم این سوالات را مرور می کنیم و در بخش های بعدی به آن ها پاسخ می دهیم.

 • اسلب چیست؟
 • ماهیت اسلب سنگ الیگودرز چیست؟
 • ویژگی های اسلب سنگ چینی سفید الیگودرز کدام اند؟
 • این اسلب را در چه جاهایی می توان به کار برد؟
 • عوامل موثر در قیمت اسلب چینی سفید الیگودرز کدام اند؟

اسلب چیست؟

به ورق سنگهايي بسيار بزرگ كه عرض ان بيش از ٨٠ سانتيمتر است را اسلب ميگويند و نهايت عرض سنگ اسلب ٢ متر هست و بزرگترين پلاك اسلب كه سنگ بری يونيك در اصفهان قادر به فراوري ان هست در ابعاد ٣متر در ٢ متر می باشد.

ما در کارخانه یونیک سنگ انواع اسلب را تولید می کنیم.برخی از این اسلب ها عبارت اند از:

 • اسلب سنگ پرشن پورتورو
 • اسلب ازنا
 • سایمان سفید
 • مشکی ماکو
 • مشکی لاشتر
 • اسلب سنگ سفید الیگودرز

و موارد دیگری که نام بردن از آن ها در این مقاله خارج از حوصله شماست.

ماهیت اسلب سنگ الیگودرز چیست؟

این اسلب یعنی اسلب سفید الیگودرز در دسته بندی اسلب های کریستالی یا در اصطلاح عامیانه تر آن چینی قرار میگیرد.سنگ سفید الیگودرز با یک پس زمینه سفید و در سطح خود خطوط طوسی و هاله هایی به همین رنگ دیده می شوند. این هاله ها و خطوط باعث شده تا سورت های مختلفی از این سنگ به وجود بیایند.این سنگ با زیبایی خیره کننده خود یک حجم عظیمی از مشتری را جمع آوری کرده است. خیلی از معماران و متخصصین همواره به دنبال این سنگ هستند. .سورت های این سنگ عبارتند از:

 

 

اسیلب چینی سفید الیگودرز کوهستان

در مقالات قبلی در مورد سنگ اسلب الیگودرز بسیار با شما صحبت کردیم. در نوشته قیمت سنگ شما مشاهده کردید که سنگ اسلب الیگودرز از تنوع بسیار زیادی برخوردار است. این تنوع موجب زیبایی هرچه تمام تر این سنگ شده است. در این مقاله می‌خواهیم به بررسی انواع سنگ اسلب الیگودرز بپردازیم سنگ اسلب الیگودرز انواع مختلفی دارد که در این مقاله به:

 • اسلب الیگودرز کوهستان
 • اسلب الیگودرز کربلایی
 • اسلب الیگودرز فریدنی
 • اسلب الیگودرز بیابانکوه
 • اسلب الیگودرز پرشین اسکاتو

تفاوت این سه اسلب در چه زمینه ای است ؟

اليگودرز معدن هاي مختلفي دارد.  مثل معدن كوهستان كربلايي، ابراهيمي، سرچشمه، فريدني استواتكي و غيره كه اكثرا سنگ معدنشان جنسيت چيني سفيد هست. ولي زمينه رنگ سنگها و خطوطي كه روي سنگ ها نقش بسته با هم فرق مي كنند.

 سنگ اسلب الیگودرز کوهستان

این سنگ از لحاظ  ظاهری این سنگ دارای خط های مشکی و طوسی در سطح خود می باشد. زیبایی این سنگ نیز به منظم قرار گرفتن  این خطوط به صورت موازی می باشد. از نظر من زیبا ترین سنگ اين منطقه را معدن كوهستان دارد. چون زمينه سنگ بسيار سفيد و بوك مچ و فورمچ هاي بسيار فوق العاده اي دارد.

 

اسلب الیگودرز کوهستان

 

 اسلب الیگودرز کربلایی

این نوع اسلام نیز همانند اسلب الیگودرز کوهستان دارای یک پس زمینه سفید  می باشد. اما برخلاف اسلب الیگودرز کوهستان از خطوط کمرنگ تر ای از رنگ طوسی برخوردار است. معدن کربلاي هم سنگ يكدست با موج هايي مورب و شكسته دارد كه مورد پسند اكثر ساختمان سازها هست.

 

اسلب الیگودرز کربلائی

اسلب الیگودرز فریدنی

این نوع  اسلب  برخلاف دو نوع قبلی که از خطوط منظم در سطح خود برخوردار بودند خطوطی به صورت نامنظم در سطح سنگ پخش شده است. این اصل با پس زمینه طوسی روشن و با خطوط مشکی و طوسی نامنظم در سطح آن نمایش داده می شود. همین خطوط نامنظم هستند که این نوع سنگ را بسیار جذاب و دلنشین می کنند. سنگ فريدني از نظر محكمي و استقامت حرف اول را در اين منطقه مي زند.

 

اسلب الیگودرز فریدنی

 

 اسلب الیگودرز بیانکوه

این نوع اسلپ دارای یک سطح سفید و خطوط نامنظم کم رنگ طوسی در سطح خود می باشد این اصل نیز بسیار زیبا و جذاب برای استفاده در نما ها می باشد.

 

اسلب الیگودرز بیابانکوه

البته این توضیح را هم خدمت شما ارائه کنیم که کارخانه سنگبری یونیک در صفحه قیمت سنگ موجودی این سنگ ها را تایین کرده است. شما می توانید با تماس با مشاورین کارخانه سنگبری یونیک این سنگ را با بهترین قیمت خریداری کنید.

 

ویژگی های سنگ اسلب الیگودرز:

اینن نوع سنگ ویژگی های بسیاری دارد که برخی از آن ها عبارت اند از:

 1. تراکم بالا
 2. مقاوم در برابر فشار
 3. فرسایش کمتر نسبت به بقیه سنگ ها
 4. قیمت مناسب آن در برابر نمونه های خارجی
 5. در برابر آب تا حدود زیادی مقاومت می کند.
 6. امکان تولید در انواع بوک مچ و فور مچ
 7. رنگ و طرح خاص و منحصر بفرد

کمیاب شدن سنگ اسلب الیگودرز

مدتی تولید این نوع اسلب سنگ کاهش یافته بود . فقط در کابینت ها و راه پله ها استفاده می شد. مصرف این سنگ در ساختمان ها کاهش یافت. با آمدن تکنولوزی های جدید و راه های فراوری به روز ،با استفاده از وسایلی مثل اره استخراج و تولید این سنگ از سر گرفته شد. این تولید مجدد، جان تازه ای به معادن الیگودرز و کارخانه های سنگ بری داد. اگر این سنگ را در کارخانه های سنگبری دیگر پیدا نکردید اصلا نگران نباشید.کارخانه سنگبری یونیک دو طرح کوهستان و کربلائی را همیشه موجود دارد و آماده عرضه به مشتریان گرامی می باشد.

 

سنگ اسلب چینی سفید الیگودرز

 

کاربردهای سنگ اسلب الیگودرز:

همانطور که در مقالات قبلی ذکر شد اسلب ها کاربرد های نزدیک به هم دارند . اما الآن به چند کاربرد اسلب سنگ چینی سفید الیگودرز را به شما معرفی می کنیم.

 • در گذشته برای نمای بیرونی
 • دکوراسیون داخلی
 • میز نهار خوری
 • چراغ خواب های تزئینی
 • راه پله ها
 • پیشخوان های هتل ها و در برخی مواقع مطب

اما با گذشت زمان،اکنون بیشتر در

 • کف منازل مجتمع های تجاری
 • راه پله ها استفاده می شود
 • مجتمع های مسکونی لوکس و گران قیمت

عوامل موثر در قیمت :

عوامل موثر در قیمت این نوع اسلب در مقالات قبلی کاملا توضیح داده شد. در این مقاله فقط آن ها را عنوان می کنیم.

 • پاکی سنگ (میزان خالص بودن سنگ)
 • اندازه اسلب
 • فراوری سنگ در کارخانه
سخن آخر:

ما در کارخانه ی یونیک سنگ با بهره گیری از آخرین تکنولوژی فرآوری سنگ انواع اسلب ها را تولید می کنیم. از خدمات کارخانه ما می توان به پشتیبانی همیشگی و مشاوره به مشتریان جدید به صورت حضوری و غیر حضوری  اشاره کرد. جهت خرید اسلب سنگ مورد نظر خود با کارشناسان ما تمتاس بگیرید. این کار به شما کمک می کند تا بهترین خرید را با توجه به نیاز خود انجام دهید.برای آگاهی از اخبار بیشتر ما را در صفحات مجازی مخصوصا اینستاگرام دنبال کنید.

برچسب ها :    اسلب چینی
مطالب مرتبط
مشاوره رایگان انتخاب سنگ

سلام ! با یکی دیگر از مقالات سنگبری یونیک در خدمت شما هستیم اما این بار با یک شکل دیگر. تا به حال سنگ اسلب ها را به شما معرفی کردیم. اما در این مقاله می خواهیم به شما در زمینه انتخاب سنگ اسلب برای ساختمان خودتان، کمک بدهیم. در این مقاله ما برای مکان […]

تاریخ بروزرسانی :۱۱ / ۱۲ / ۱۴۰۰
مقایسه سنگ اسلب چینی و مرمریت

در این مقاله قرار است تا در مورد مقایسه سنگ اسلب چینی و مرمریت توضیحاتی را ارائه دهیم.در ضمن سوالات شما را در این زمینه ها پاسخ خواهیم داد.برخی از این سوالات را با هم مرور می کنیم: سنگ اسلب چینی چیست؟ سنگ اسلب چینی چه کاربرد هایی دارد؟ چند سنگ از دسته سنگ های […]

تاریخ بروزرسانی :۱۱ / ۱۲ / ۱۴۰۰
ازنا یا الیگودرز؟کدام یک انتخاب مناسب تری می باشد؟

یکی از مشکلاتی که مشتریان ما با آن مواجه هستند این است که نمیدانند بهتر است از چه سنگی استفاده کنند. در سری جدید مقالات سنگبری یونیک سعی بر آن داریم تا شما را به سمت انتخاب سنگ مناسب برای ساختمان خود هدایت کنیم.در این مقاله ابتدا خلاصه ای از دو مقاله سنگ اسلب ازنا […]

تاریخ بروزرسانی :۱۱ / ۱۲ / ۱۴۰۰
سنگ مناسب سرویس بهداشتی و حمام

آیا تا به حال به سنگ های استفاده شده در حمام یا سرویس بهداشتی منزل خود یا بقیه توجه کردید؟ بنظرتون چقدر مهمه که در انتخاب این سنگ دقت لازم را انجام دهید؟ سرویس بهداشتی و حمام جایی است که همیشه در معرض رطوبت هست. مواد شوینده ی زیادی هم در آن استفاده می شود. […]

تاریخ بروزرسانی :۱۱ / ۱۲ / ۱۴۰۰
دیدگاه ها

8 دیدگاه برای “سنگ اسلب الیگودرز”

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.