اسلب سنگ مشکی لاشتر چینی سفید الیگودرز اسلب سنگ چینی سفید الیگودرز اسلب سنگ پرشین پورترو اسلب سنگ پرشین پورتورو اسلب سنگ مشکی ماکو اسلب سنگ مشکی ماکو اسلب چینی سفیدنیریز اسلب چینی سفید نیریز سنگبری يونيك
امروز : جمعه ۳۰ اردیبهشت ۱۴۰۱

مقایسه سنگ اسلب چینی و مرمریت

۱۱ اسفند ۱۴۰۰ 227

در این مقاله قرار است تا در مورد مقایسه سنگ اسلب چینی و مرمریت توضیحاتی را ارائه دهیم.در ضمن سوالات شما را در این زمینه ها پاسخ خواهیم داد.برخی از این سوالات را با هم مرور می کنیم:

 • سنگ اسلب چینی چیست؟
 • سنگ اسلب چینی چه کاربرد هایی دارد؟
 • چند سنگ از دسته سنگ های چینی را نام ببرید
 • اسلب مرمریت چیست؟
 • اسلب مرمریت چه کاربرد هایی دارد؟
 • چند سنگ مرمریت پر کاربرد را نام ببرید.
 • این دو نوع سنگ چه تفاوت ها و چه شباهت هایی با هم دارند؟

سنگ اسلب چینی چیست؟

یکی از انواع سنگ اسلب می باشد. به دلیل ویژگی های متعدد و زیاد خود، در اکثر جاها کاربرد دارد.نام دیگر این نوع سنگ ، کریستال می باشد. در ادامه بیشتر راجع به این نوع سنگ و کاربرد های آن برای شما توضیح دادیم.

سنگ اسلب چینی چه کاربرد هایی دارد؟

اسلب سنگ چینی کاربرد های فراوانی دارد و در حوضه های مختلف استفاده می شود. بیش تر کاربرد های این نوع سنگ ها بیشتر در نماهای بیرونی می باشد. برخی ازط کاربرد های سنگ اسلب چینیعبارتند از:

 • نمای بیرونی
 • دکوراسیون داخلی
 • میز نهار خوری
 • چراغ خواب های تزئینی
 • راه پله ها
 • پیشخوان های هتل ها و در برخی مواقع مطب
 •  درکف منازل مجتمع های تجاری
 • راه پله ها و پاگرد ها
 • مجتمع های مسکونی لوکس و گران قیمت

البته کاربرد های دیگری نیز دارد که هر کدام از این کاربرد ها با توجه به ویژگی های مخصوص همان سنگ تایین می شوند.

چند نمونه از سنگ های چینی را با هم مرور می کنیم.

سنگ های چینی نمونه های بسیاری دارند. ما در کارخانه سنگبری یونیک سنگ های اسلب چینی زیادی را به مشتریان و مخاطبان گرامی خود عرضه می کنیم. حال با هم چند مورد از این سنگ ها را برای شما عنوان و توضیح می دهیم.این سنگ ها عبارتند از:

 • سنگ اسلب چینی الیگودرز
 • اسلب چینی نیریز

سنگ اسلب چینی الیگودرز:

چینی الیگودرز جزء بهترین محصولات کارخانه سنگبری یونیک می باشد.این سنگ با یک پس زمینه سفید و در سطح آن خط وخطوط مشکی و خاکستری رنگ دیده می شوند. به دلیل زیبایی خیره کننده این سنگ همواره معماران و متخصصان به دنبال این سنگ می باشند.

 

قیمت اسلب سنگ-سنگ الیگودرز کربلائی

 

سنگ چینی سفید نیریز

یکی دیگر از محصولات محبوب میان متصصین سنگ،سنگ اسلب چینی سفید نیریز می باشد. رنگ پس زمینه این سنگ یک رنگ سفید می باشد. اما در سطح آن خطوط و هاله های خاکستری نیز وجود دارد. وجود یا عدم وجود این لکه ها و خطوط ، فقط و فقط بستگی به سورت های مختلف این سنگ دارد.

این سنگ ها را علاوه بر سنگ های دیگری نظیر سنگ اسلب چینی سفید ازنا می توانید صفحه قیمت سنگ اسلب مشاهده کنید.

 

قیمت سنگ اسلب-چینی سفید نیریز

 

اسلب مرمریت چیست؟

در مورد سنگ های چینی توضیحاتی را به شما ارائه کردیم.اکنون می خواهیم در مورد سنگ های مرمریت برای شما توضیحاتی را عنوان کنیم.سنگ اسلب مرمریت یک نوع سنگ آهکی دگرگون شده می باشد. ماده اصلی تشکیل دهنده این سنگ CaCO۳ یا همان کربنات کلسیم می باشد.این سنگ به جز نما های بیرونی برای بقیه نقاط ساختمان می تواند استفاده گردد. زیرا تا حدود زیادی به نور خورشید واکنش نشان می دهد.

این نوع سنگ چه کاربرد هایی دارد؟

اسلب سنگ مرمریت کاربرد های بسیاری در فضاهای داخلی دارد. اکنون با هم چند مورد از این کاربرد ها را مرور می کنیم.

 • دیوار لابی هتل ها
 • استفاده به عنوان کف پوش در منازل،هتل ها و جاهای مختلف
 • میز های پیشخوان هتل ها و مجتمع های تجاری
 • استفاده در دیواره راه پله ها و پاگرد ها
 • جزیره آشپز خانه
 • حمام ها و سرویس های بهداشتی
 • مستر ها

و دیگر کاربرد هایی که در مقالات مختص به سنگ های مرمریت گفته ایم.

 

چند نمونه از سنگ های مرمریت موجود در کارخانه سنگبری یونیک:

کارخانه سنگبری یونیک در زمینه سنگ های مرمریت نیز فعالیت بسیار زیادی دارد. ما در کارخانه سنگبری یونیک سنگ های مرمر را نیز برای ارائه به مشتریان و مخاطبان گرامی به بهترین شکل فراوری و آماده سازی می کنیم.برخی از سنگ های مرمریت موجود در کارخانه سنگبری یونیک عبارتند از:

 • مرمریت مشکی ماکو
 • اسلب سنگ مرمریت پرشین پورتورو

این دو محصول در میان سایر سنگ های مرمریت موجود در کارخانه بسیار پر طرفدار هستند. البته سنگ های مرمریت دیگری نیز در کارخانه سنگبری یونیک نیز موجود هستند و کیفیت آن ها با این دو سنگ تفاوت چندانی ندارد. ممکن است فقط در رنگ با یک دیگر تفاوت داشته باشند.

سنگ اسلب مرمریت مشکی ماکو:

این نوع سنگ اسلب مشكي ماكو از ديار آذربايجان غربي شهر ماكو نزديك مرزهاي ايران و تركيه . سنگي با جنسيت مرمريت مشكي كه مشكي بودن ان واقعيه يعني قهوه اي و سوختگي و خاكستري در اين سنگ وجود ندارد . این سنگ پس از استخراج در نزدیکی شهر ماکو توسط  کارخانه یونیک سنگ خریداری می شود.توسط گروه حمل و نقل کارخانه به کار خانه آورده می شود. در کارخانه متخصصان و مهندسان ما سنگ ها را به صورت اسلب و در اندازه های مختلف در می آورند . در آخر نیز با کمک واحد فروش کارخانه یونیک سنگ، اسلب سنگ مشکی ماکو روانه بازار می شود. این نوع اسلب دیگر به روش های قدیمی فراوری نمی شود. زیرا مقرون به صرفه نیست. اکنون این نوع سنگ فقط به صورت اسلب تولید می شود.

 

قیمت سنگ اسلب-مرمریت مشکی ماکو

 

اسلب سنگ پرشین پورتورو

این نوع اسلب در معدنی در استان یزد استخراج می شود و به کارخانه یونیک سنگ آورده می شود. همانطور که در بالا توضیح دادیم با اندازه های مختلف بریده و سپس عرضه می گردد. این نوع سنگ به دلیل وجود رگه های طلایی در آن بسیار خاص می باشد و همین امر است که این سنگ را زیبا کرده است.همانطور که در بالا گفته شد اسلب ها با توجه به نوع خود  کاربرد های مختلفی دارند.

 

اسلب سنگ پرشین پورترو

 

این دو نوع سنگ چه تفاوت ها و چه شباهت هایی با هم دارند؟

اکنون با هم از چند نظر مقایسه سنگ اسلب چینی و مرمریت را با هم مقایسه می کنیم.به سراغ فاکتور اول مقایسه می رویم.

کاربرد ها

با توجه به متنی که برای شما نوشتیم به کار بردن مرمریت در فضای بیرونی و نمای منازل کار عقلانی نیست. زیرا در برابر نور خورشید و باد و باران واکنش نشان میدهد. این واکنش سبب تغییر رنگ می گردد.اما در مورد به کار گیری سنگ اسلب چینی باید بگوییم این نوع سنگ با توجه به ویژگی هایی که دارد در همه جای منازل استفاده می گردد.

رنگ و طرح سنگ ها

باید بگوییم که در این بخش پیروزی با سنگ مرمریت می باشد. زیرا سنگ های مرمریت از تنوع رنگی بیشتری برخوردارند. درز صورتی که در سنگ های چینی ما به رنگ هایی مانند سفید و بلورین محدود می شویم.

 

سخن پایانی:

در این مقاله در مورد مقایسه سنگ اسلب چینی و مرمریت با شما صحبت کردیم .شما می توانید با شماره های موجود در سایت تماس بگیرید و همکاران ما به صورت کاملاً رایگان در انتخاب سنگ به شما مشاوره دهند. یا اینکه می توانید با انتخاب سنگ مورد نظر خود از صفحه قیمت سنگ با همکاران ما تماس گرفته سنگ مورد نظرخود را به همراه متراژ مورد نیاز خود را به ما اعلام کنید. در صورت موجودی این سنگ برای شما فرستاده خواهد شد و در صورتی که این سنگ موجود نبود همکاران ما سنگ های مشابه به این سنگ را به شما معرفی می کند. لطفاً جهت آگاهی از آخرین اخبار سایت ما را در شبکه های اجتماعی مانند اینستاگرام یونیک استون دنبال کنید.

مطالب مرتبط
مشاوره رایگان انتخاب سنگ

سلام ! با یکی دیگر از مقالات سنگبری یونیک در خدمت شما هستیم اما این بار با یک شکل دیگر. تا به حال سنگ اسلب ها را به شما معرفی کردیم. اما در این مقاله می خواهیم به شما در زمینه انتخاب سنگ اسلب برای ساختمان خودتان، کمک بدهیم. در این مقاله ما برای مکان […]

تاریخ بروزرسانی :۱۱ / ۱۲ / ۱۴۰۰
ازنا یا الیگودرز؟کدام یک انتخاب مناسب تری می باشد؟

یکی از مشکلاتی که مشتریان ما با آن مواجه هستند این است که نمیدانند بهتر است از چه سنگی استفاده کنند. در سری جدید مقالات سنگبری یونیک سعی بر آن داریم تا شما را به سمت انتخاب سنگ مناسب برای ساختمان خود هدایت کنیم.در این مقاله ابتدا خلاصه ای از دو مقاله سنگ اسلب ازنا […]

تاریخ بروزرسانی :۱۱ / ۱۲ / ۱۴۰۰
اسلب سنگ سفید کوهرنگ

یکی دیگر از سنگ های موجود در کشور اسلب سنگ سفید کوهرنگ می باشد.این سنگ در مدت بسیار کوتاهی که عرضه شده از محبوبیت بسیار زیادی برخوردار شده است. از آن جا که هر سنگی که عرضه می شود،در ذهن کاربر یک سری سوالات شکل می گیرد تصمیم گرفتیم که در سایت سنگبری یونیک به […]

تاریخ بروزرسانی :۱۱ / ۱۲ / ۱۴۰۰
سنگ مناسب سرویس بهداشتی و حمام

آیا تا به حال به سنگ های استفاده شده در حمام یا سرویس بهداشتی منزل خود یا بقیه توجه کردید؟ بنظرتون چقدر مهمه که در انتخاب این سنگ دقت لازم را انجام دهید؟ سرویس بهداشتی و حمام جایی است که همیشه در معرض رطوبت هست. مواد شوینده ی زیادی هم در آن استفاده می شود. […]

تاریخ بروزرسانی :۱۱ / ۱۲ / ۱۴۰۰
دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.