کارخانه سنگ یونیک عرضه کننده با کیفیت ترین اسلب سنگ در استان اصفهان

اسلب سنگ مشکی لاشتر چینی سفید الیگودرز اسلب سنگ چینی سفید الیگودرز اسلب سنگ پرشین پورترو اسلب سنگ پرشین پورتورو اسلب سنگ مشکی ماکو اسلب سنگ مشکی ماکو اسلب چینی سفیدنیریز اسلب چینی سفید نیریز سنگبری يونيك

دیدن کاتاکوگدرخواست مشاوره

سنگ مرمریت آرک بیرجند

تا به امروز در مورد سنگ های مرمریت توضیحات زیادی را به شما دادیم. اما در این مقاله در مورد یکی از سنگ های مرمریت خاص در ایران توضیحاتی را به شما می دهیم. این نوع اسلب سنگ، اسلب سنگ مرمریت آرک بیرجند نام دارد. با ما همراه باشید.

 

سنگ مرمریت آرک بیرجند:

سنگ آرک بیرجند یکی از سنگ های دسته ی مرمریت ها می باشد. همچنین این سنگ بسیار رنگ خاصی دارد. سنگ ساختمانی که دسته های مختلف آن با میزان تیرگی یا روشنی زمینه و تعداد رگه های آن مشخص می شوند. رنگ این سنگ را اگر بخواهیم به بهترین صورت توصیف کنیم به این شکل است که:

” بلور های کریستالی سفید ، رگه های نارنجی و سیاه بر زمینه کرمی رنگ روشن و تیره “

 

سنگ مرمریت آرک بیرجند

 

موقعیت معدن :

این سنگ که از نام آن نیز مشخص است در استان خراسان جنوبی و در حوالی شهرستان بیرجند استخراج شده و در تزئینات بسیاری از پروژه های لوکس داخلی و خارجی مورد استفاده قرار گرفته است.

 

ویژگی های سنگ آرک بیرجند:

ویژگی های سنگ مرمریت آرک بیرجند باعث شده اند تا این سنگ به عنوان یکی از خاص ترین سنگ ها از آن یاد شود. چن تا از ویژگی های این سنگ عبارت اند از:

  • صیقل پذیری خوب
  • شفافیت و براقیت بسیار بالا
  • قابل استفاده به صورت بوک مچ و فورمچ
  • جذب آب بسیار کم
  • عبور نور از خود

و دیگر مواردی که در مقالات قبلی به آن ها اشاره کردیم.

 

کاربرد ها:

سنگ مرمریت آرک بیرجند با توجه به مقاومتی که در برابر جذب آب دارد در حمام ها ، مستر ها و آشپزخانه ها به خصوص در قسمت جزیره و روی کابینت ها و همچنین کفپوش آشپزخانه کاربرد بسیار زیادی دارد. البته همچنین می توان از آن به عنوان کفپوش در منازل لابی ها و دیوارپوش ها استفاده کرد. دلیل این همه وسعت استفاده چیزی به جز زیبایی و جذابیت و مقاومت بالای این سنگ نیست.

همچنین از این سنگ می توان در راه پله ها و پاگرد ها استفاده کرد. دلیل این هم چیزی جز تخلخل بالای سنگ آرک بیرجند نیست.

نقطه ضعف:

سنگ مرمریت آرک بیرجند نمیتواند در بیرون ساختمان ها استفاده شود. دلیل آن هم این است که در برابر نور خورشید رنگ آن مقاوم نیست و تغییر می کند.

 

از پاراگراف های بالا نتیجه می گیریم که سنگ اسلب مرمریت آرک برای فضای داخلی مناسب و برای مضای بیرونی منازل نامناسب است.

 

روش های فراوری:

این سنگ نیز همانند سنگ های دیگر در کارخانه سنگبری یونیک فراوری می شود. فقط نکته ای که وجود دارد این است که درجات پایین تر این سنگ در مکان هایی که کمتر با چشم دیده می شوند استفاده می گردد.

 

سخن پایانی:

در این مقاله درباره سنگ اسلب مرمریت آرک بیرجند هر آنچه که لازم بود بدانید را ل برای شما نوشتیم. در مقالات بعدی راجع به سنگ های دیگر موجود در کارخانه سنگ بری یونیک صحبت می کنیم. برای دریافت مشاوره با شماره مشاورین و متخصصین سایت ما تماس بگیرید. همچنین صفحه اینستاگرام ما را نیز دنبال کنید و اگر از فعالیت های پیج راضی بودید برای دوستانتان هم ارسال کنید.