اسلب سنگ مشکی لاشتر چینی سفید الیگودرز اسلب سنگ چینی سفید الیگودرز اسلب سنگ پرشین پورترو اسلب سنگ پرشین پورتورو اسلب سنگ مشکی ماکو اسلب سنگ مشکی ماکو اسلب چینی سفیدنیریز اسلب چینی سفید نیریز سنگبری يونيك
امروز : جمعه ۳۰ اردیبهشت ۱۴۰۱

سنگ آسانسور (بهترین نوع کدام است؟)

۷ آذر ۱۴۰۰ 273

تا حالا وقتی سوار آسانسور شدید به نمای بیرونی و داخلی آن توجه کردید؟ تا الان به کف آسانسور دقت کردید؟ چرا از سنگ برای نمای آسانسور استفاده می کنند؟ از چه نوع سنگ هایی می توان استفاده کرد؟ در این مقاله سعی داریم به این سوالات پاسخ بدیم.

قاب دور آسانسور

نمای بیرونی آسانسور این روز ها مورد توجه معماران است. آنها برای زیبایی آن از سنگ های طبیعی استفاده می کنند. سنگ اسلب برای این قسمت مناسب است. حتما با خود می پرسید نمی شود از سنگ گرانیت یا مرمر استفاده کرد؟ بله می شود. سنگ مرمر بخاطر زیبایی و شفافیتی که دارد می تواند برای قاب دور آسانسور بسیار زیبا به نظر برسد. استفاده از هر نوع سنگ طبیعی امکان پذیر است اما به دو مورد زیر باید در انتخاب سنگ توجه کرد:

  • بودجه در نظر گرفته شده
  • تمیزی و نگهداری از آن

سنگ آسانسور

کفپوش سنگی آسانسور

برای کفپوش آسانسور هم از سنگ های اسلب گرانیتی یا مرمر استفاده می شود. سنگ گرانیتی به خاطر خواصی که دارد بیشتر برای کف آسانسور های حمل بار مورد استفاده قرار می گیرد. این سنگ از نفوذ پذیری بالاتری نسبت به مرمر برخوردار است. اما در بسیاری از آسانسورهای موجود در مجتمع های تجاری و اداری و ساختمان های مسکونی از سنگ مرمر استفاده می شود. بخاطر زیبایی که سنگ مرمر دارد برای افراد جذاب تر است و معمولا کارفرماها از این سنگ در آسانسورها استفاده می کنند. مشکل اساسی این سنگ  این است که به مرور زمان شفافیت خود را از دست می دهد. اما این مشکل با کفسابی آن حل می شود.

کفسابی سنگ چیست؟

روشی که برای جلوه بخشیدن دوباره به سنگ بکار می رود را کفسابی می گویند. کفسابی یعنی لایه رویی سنگ را صیقل دهیم.این روش برای سنگ های داخل آسانسور هم کاربرد دارد. با کفسابی چه اتفاقی برای سنگ می افتد؟

  • مقاومت و عمر سنگ بالا می رود.
  • زیبایی و شفافیت سنگ چند برابر می شود.
  • سطح سنگ صاف و یکدست می شود.
  • نظافت سنگ راحت تر انجام می شود.
  • کدر شدن سنگ دیرتر اتفاق می افتد.

چه نکاتی در نصب سنگ مهم است؟

برای استفاده از سنگ در آسانسور باید دقت کنیم که علاوه بر سنگ انتخابی چه نکات دیگری هم وجود دارد. مانند:

  • از چه افرادی برای نصب سنگ استفاده کنیم؟ افراد مجرب و متخصص
  • ابعاد مناسب سنگ برای کف آسانسور چقدر است؟ بستگی به ابعاد آسانسور دارد. معمولا اسانسورها یا بصورت مربعی هستند یا مستطیل . سنگ های اسلب مناسب برای آن در ابعاد مختلف تولید و فرآوری می شود.
  • زیر سازی اصولی و درست چقدر تاثیر گذار است؟ زیرسازی در هنگام نصب خیلی مهم است. ورق کاری و پروفیل بندی باید بطور دقیق انجام شود. در غیر اینصورت امکان شکستن سنگ کف آسانسور به مرور زمان بالا می رود.

قیمت سنگ قاب دور و کف آسانسور چقدر است؟

همانطور که می دانید قیمت سنگ به عوامل مختلفی مانند ابعاد سنگ، نوع سنگ انتخابی و تکنیک های اجرا و نصب آن دارد. سنگ های گرانیت یا مرمر با توجه به خواصی که دارند معمولا قیمت های بالایی هم  دارند. به دنبال آن هر چه ابعاد آسانسور بزرگتر باشد میزان سنگی مصرفی در آن بیشتر است و قیمت آن نیز بالاتر می رود. دو نوع تکنینک معرق و بوک مچ در اجرای آن باعث بالا رفتن قیمت می شود.

سنگ آسانسور

کلام پایانی

در این مقاله هر آنچه که برای انتخاب سنگ برای آسانسور نیاز بود بیان کردیم. شما می توانید برای اطلاعات بیشتر در این زمینه با مشاوران ما در یونیک استون  صحبت کنید و بهترین انتخاب را انجام دهید.  همچنین می توانید با مراجعه به وب سایت ما و خواندن مقاله انواع سنگ اسلب اطلاعات بیشتری از آن کسب کنید.

برچسب ها :   
مطالب مرتبط
دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.