کارخانه سنگ یونیک عرضه کننده با کیفیت ترین اسلب سنگ در استان اصفهان

اسلب سنگ مشکی لاشتر چینی سفید الیگودرز اسلب سنگ چینی سفید الیگودرز اسلب سنگ پرشین پورترو اسلب سنگ پرشین پورتورو اسلب سنگ مشکی ماکو اسلب سنگ مشکی ماکو اسلب چینی سفیدنیریز اسلب چینی سفید نیریز سنگبری يونيك

دیدن کاتاکوگدرخواست مشاوره

سنگ اسلب لایم استون

در این مقاله می خواهیم راجع به سنگ های لایم استون صحبت کنیم. همان طور که در مقالات اولیه سایت سنگبری یونیک به شما گفتیم ، سنگ ها از چندین دسته تشکیل شده اند. و سنگ های مورد استفاده طبق آن ها تقسیم بندی می شوند. سنگ اسلب لایم استون موضوع امروز مقاله ما می باشد. در ادامه به ماهیت این سنگ می پردازیم

سنگ اسلب لایم استون  در دو دسته از سنگ ها قرار میگیرد:

 • سنگ رسوبی
 • سنگ آهکی

ماهیت سنگ اسلب لایم استون

این سنگ را اگر در دسته سنگ های رسوبی قرار دهیم، عنوان جوان ترین سنگ رسوبی را به خود اختصاص می دهد.حال این سوال پیش می آید که چرا؟ در جواب شما باید گفت که عمر این سنگ در برابر دیگر سنگ های رسوبی کم تر می باشد.

 

موقعیت معدن سنگ های لایم استون:

از آن جا که کشور ما از لحاظ سنگ های رسوبی و آهکی بسیار غنی می باشد.معدن این نمونه سنگ ها نیز در کشور فراوان اند.از جمله این معادن می توان به:

 • معدن سنگ لایم استون در نزدیکی شهر سمیرم در جنوب استان اصفهان قرار دارد.
 • دیگر معدن مهم سنگ های لایم استون می توان به معدن لایم استون اسلام آباد که در نزدیکی همین شهر و در استان کرمان شاه قرار دارد

اشاره کرد.

 

سنگ اسلب لایم استون

 

ویژگی های سنگ لایم استون:

در پاراگراف قبلی به شما گفتیم که این سنگ جزء جوان ترین سنگ رسوبی می باشد. این سن کم تر باعث شده تا نسبت به سنگ های رسوبی دیگر از مقاومت فشاری کمتری برخوردار شود.همچنین باید به شما بگوییم که بیش تر سنگ را مواد آهکی تشکیل داده اند.و این ویژگی ها باعث شده اند تا ویژگی هایی همچون ویژگی های زیر را در خود جای دهند.

 • به دلیل این که مقاومت فشاری کمی دارد،با کوچک ترین ضربه خورد می شود.
 • جذب آب بسیار بالا به دلیل وجود مواد آهکی فراوان
 • وجود زمینه های یکنواخت ، روشن و زیبا

کاربرد ها:

سنگ اسلب لایم استون را نمی توان مانند سنگ های قبلی در همه جا استفاده کرد. اما می توانیم در جاهای مختلفی از آن استفاده کنیم که ۳ ویژگی زیر را دارند:

 • جاهایی که احتیاج به شستشو و ریختن آب ندارند.
 • تردد کمتری در آن جا صورت می گیرد.
 • در جایی قرار نداشته باشد که ممکن است ضربه بخورد.

البته با بروز شدن علوم در زمینه فراوری سنگ،مقاومت این سنگ ها را با مواد مورد استفاده در فراوری به قدری زیاد می شود که می توان این سنگ ها را در نمای بیرونی نیز استفاده کرد.

سخن پایانی:

در این مقاله شما را با سنگ های لایم استون آشنا کردیم. در مقالات بعدی سعی می کنیم تا با امواع سنگ های لایم استون بیش تر شما را آشنا کنیم. جهت دریافت مشاوره با یکی از دو راه:

 1. پر کردن فرم تماس باما
 2. تماس از طریق شماره های موجود در سایت

اقدام کنید. تا به مشاورین و متخصصین کارخانه سنگبری یونیک متصل شوید. این کار باعث می شود تا شما بهترین انتخاب را انجام دهید. همچنین صفحه اینستاگرام کارخانه ما را نیز، در صورت تمایل دنبال کنید.