کارخانه سنگ یونیک عرضه کننده با کیفیت ترین اسلب سنگ در استان اصفهان

اسلب سنگ مشکی لاشتر چینی سفید الیگودرز اسلب سنگ چینی سفید الیگودرز اسلب سنگ پرشین پورترو اسلب سنگ پرشین پورتورو اسلب سنگ مشکی ماکو اسلب سنگ مشکی ماکو اسلب چینی سفیدنیریز اسلب چینی سفید نیریز سنگبری يونيك

دیدن کاتاکوگدرخواست مشاوره

سنگ مرمریت پالادیوم

یکی از جدیدترین سنگ های ساختمانی سنگ مرمریت پالادیوم است. این سنگ در همین مدت زمان به دلیل مزایای زیادی که دارد محبوبت زیادی بین ساختمان سازان و طراحان داخلی ساختمان، پیدا کرده است. در این مقاله قصد داریم با این نوع سنگ ها بیشتر آشنا شویم.

 • سنگ مرمریت پالادیوم چیست؟
 • ویژگی های سنگ مرمریت پالادیوم
 • در چه مکان هایی از این سنگ ها استفاده میشود
 • عوامل موثر بر قیمت گذاری سنگ های مرمریت پالادیوم

 

سنگ مرمریت پالادیوم

 

سنگ مرمریت پالادیوم چیست؟

سنگ مرمریت پالادیوم سنگی با تم سیاه یا خاکستری با رگه های سفید رنگ عرضه میشوند. این سنگ که از معادن کردستان ایران استخراج میشود، با نام هایی مانند سیلور پالادیوم و خاکستری پالادیوم هم شناخته و عرضه میشود. این سنگ ها به علت قابلیت های زیادی که دارد جزء سنگ های صادراتی میباشد. برای بالا بردن مقاومت و کیفیت ساب این سنگ ها از اپوکسی استفاده میکنند. البته هرچه از پولیشرهای مرغوب تری هنگام ساب زدن سنگ استفاده کنیم جلای سنگ بیشتر میشود.

ویژگی های سنگ های مرمریت پالادیوم

مهمترین ویژگی این سنگ ها استحکام و مقاومت بالای آنها در برابر شکستگی است. استحکام این سنگ ها به دلیل کانی کلسیت است. کانی کلسیت که به میزان زیاد در سنگ های مرمریت و آهگی یافت میشود باعث استحکام بالای این سنگ ها میشود. در سنگ های مرمریت پالادیوم حدود ۹۹ درصد از این کانی استفاده شده است. ویژگی دیگر این سنگ ها که سبب محبوبیت آنهاست، مقاومت آنها در برابر نفوذ آب پایین آنهاست. این امر باعث میشود که سنگ ها ترک نخورند و دوام و طول عمر بیشتری داشته باشند. این سنگ ها ساب پذیری بالایی دارند. مقاومت سایشی و فشاری بالایی دارند. تخلخل آنها بسیار پایین است که این امر جلا و مقاومت آنها را افزایش میدهد. همچنین تراکم این سنگ ها بسیار بالا است. یکی از ویژگی های آنها که سبب محبوبیت آنها شده این است که لک نمیشوند و این امر به دلیل جذب آب و تخلخل پایین و تراکم بالای این سنگ هاست.

محبوبیت سنگ های مرمریت پالادیوم در معماری داخلی

سنگ های مرمریت پالادیوم به دلیل رنگ خاکستری جذاب آنها مورد استقبال هستند. میتوان به راحتی این رنگ را با رنگ های سفید و کرم تلفیق کرد و رنگ بندی معماری جذابی ایجاد کرد.

 

در چه مکانهایی استفاده میشوند؟

اگرچه این سنگ ها  را میتوان در قسمت های مختلف ساختمان استفاده کرد و محدودیتی برای استفاده از این سنگ ها نداریم به دلیل استحکام بالای این سنگ ها بیشتر در قسمت هایی که نیاز به تحمل فشار بالایی است  و قسمت هایی از ساختمان که در معرض رطوبت هستند استفاده میشوند. البته به دلیل زیبایی خاص این سنگ ها از آنها برای دکوراتیو نیز استفاده میشود. از مکانهایی که از این سنگ ها استفاده میشود میتوان به موارد زیر اشاره کرد.

 • کف پارکینگ
 • کف واحدهای تجاری و مسکونی
 • کف راه پله ها
 • لابی هتل
 • سرویس های بهداشتی
 • کف و دیواره های حمام
 • کف آشپزخانه ها
 • سنگ اوپن آشپزخانه
 • نمای داخلی دیوار ساختمان ها
 • دیوار لابی های هتل
 • فضای داخلی هتل ها
 • معماری داخلی ساختمان

 

عوامل موثر بر قیمت

عوامل زیادی بر روی قیمت گذاری سنگ های مرمریت پالادیوم تاثیر میگذارند. از آن جمله :

 1. رنگ سنگ: هرچه سنگ ها یکدست تر یک رنگ تر باشند قیمت آنها بالاتر است.
 2. ضخامت سنگ: هرچه سنگ ها قطورتر باشند قسمت بالاتری دارند.
 3. ابعاد سنگ: هرچه سنگ ها از نظر طولی بلند تر باشند قیمت بیشتری خواهند داشت.
 4. رگه های سفید رنگ: هر چه میزان رگه های سفید رنگ در سنگ ها بیشتر باشد مرغوب ترند و قیمت بالاتری دارند.
 5. کیفیت فراوری: عواملی مثل کیفیت برش ساب اپوکسی ونوع پرداخت بر روی کیفیت سنگ ها و قیمت آنها تاثیرگذار است.

این سنگ ها به صورت های مختلف مثل تایل یا سنگ اسلوب تولید میشوند. سنگ های با ابعاد بزرگتر محبوبیت بیشتری دارند.

مرمریت پالادیوم

 

سخن آخر

در این مقاله در مورد سنگ های مرمریت پالادیوم صحبت کردیم. جهت اطلاع بیشتر در مورد انواع سنگ های اسلوب میتوانید به مقاله انواع سنگ اسلب مراجعه کنید. همچنین میتوانید برای مشاهده نمونه سنگ های مرمریت و سفارش سنگ ها به صفحه اینستاگرام سنگبری یونیک استون مراجعه کنید. هر گونه سئوال در مورد سنگ ها و استعلام جدیدترین قیمت ها را میتوانید با مشاورین ما در یونیک استون از طریق شماره های موجود در سایت در میان بگذارید.