کارخانه سنگ یونیک عرضه کننده با کیفیت ترین اسلب سنگ در استان اصفهان

اسلب سنگ مشکی لاشتر چینی سفید الیگودرز اسلب سنگ چینی سفید الیگودرز اسلب سنگ پرشین پورترو اسلب سنگ پرشین پورتورو اسلب سنگ مشکی ماکو اسلب سنگ مشکی ماکو اسلب چینی سفیدنیریز اسلب چینی سفید نیریز سنگبری يونيك

دیدن کاتاکوگدرخواست مشاوره

شناخت اسلب با کیفیت

حتما شما تا به حال با این سوال رو به رو شده اید که ویژگی های اسلب با کیفیت چیست؟ و سوالاتی از این دسته که برای شما پیش می آید. با ما همراه باشید تا این موارد را بررسی کنیم. اما در ابتدا به تعریف اسلب می پردازیم.شما را با مفهوم اسلب آشنا می کنیم.  راه های شناخت اسلب با کیفیت  را برای شما عنوان می کنیم.   به یاد داشته باشید که در بخش نظرات حتما سوالات،پیشنهادات و انتقادات خود را بنویسید تا سریعا به شما پاسخ دهیم.

سنگ اسلب چیست؟

قبل از معرفی سنگ اسلب اول معنی اسلب را تعریف می کنیم.

اسلب: ورقه، صفحه یا برش بزرگی که از سنگ ها ایجاد می شود و مسطح و با ضخامت کم است که عموماً برای سنگفرش کف، پوشش دیوارها و یا به عنوان سنگ قبر استفاده می شود. بیشتر سازه‌های دولمن را با استفاده از تخته‌های سنگی با ابعاد بزرگ می‌ساختند. کاربرد اصلی دال ها به عنوان مصالح ساختمانی برای سنگفرش و ساخت سقف می باشد. اما می توان از آنها برای مصارف دیگری استفاده کرد، از جمله:

بلوک ها و تخته های سنگی قطعاتی از صخره های طبیعی هستند که در مجسمه ها و به عنوان مصالح ساختمانی استفاده می شوند. دسته بندی ها شامل سنگ مرمر، گرانیت، ماسه سنگ، تخته سنگ، سنگ آهک، کوارتزیت و بیداسار می باشد. تراورتن و اونیکس نیز موجود است. برخی از بلوک‌ها و تخته‌های سنگی برش خورده، صیقلی و تراشیده می‌شوند. برخی دیگر دارای سطح زبر و بافتی هستند و در برابر لغزش مقاوم هستند.

به ورق سنگ هايي بسيار بزرگ كه عرض ان بيش از ٨٠ سانتيمتر است را اسلب ميگويند و نهايت عرض سنگ اسلب ٢ متر هست . بزرگترين پلاك اسلب كه سنگ بری يونيك در اصفهان قادر به فراوري ان می باشد، در ابعاد ٣متر در ٢ متر است.

نحوه تولید اسلب در کارخانه یونیک را در مقاله قبلی یعنی کارخانه سنگ بری یونیک برای شما توضیح دادیم. شما می توانید با مراجعه به آن مقاله از مراحل تولید سنگ در کارخانه سنگ بری یونیک مطلع شوید.

کاربرد اسلب ها

اسلب ها معمولا در نما ها کاربرد های فراوانی دارند. برخی از این کاربرد ها عبارت اند از:

 • نمای بیرونی ساختمان
 • دکوراسیون داخلی ساختمان ها
 • اتاق تلوزیون ( TV room )
 • میز های پیشخوان
 • راه پله ها و پاگرد ها
 • برخی از اسلب ها در ساخت مجسمه های زینتی نیز استفاده می شوند.
 • چراغ خواب های زینتی
 • کابینت های آشپزخانه
 • کف لابی هتل ها و مجتمع های مسکونی لوکس
 • سنگ قبر
 • سرویس های بهداشتی
 • مستر ها

و موارد دیگری که از حوصله شما خارج است. حال شما متوجه کاربرد وسیع سنگ اسلب شدید. و اکنون وقت مناسبی است تا با ویژگی های یک اسلب با کیفیت آشنا شوید.

آشنایی با انواع سنگ های اسلب

سنگ مرمر: به طور معمول، سنگ مرمر برای کاربردهای کفپوش داخلی و خارجی استفاده می شود.

گرانیت: گرانیت، یکی دیگر از مصالح ساختمانی رایج، هم به عنوان سنگ ساختمانی و هم به عنوان سنگ زینتی استفاده می شود. گرانیت یک سنگ آذرین استحکام فشاری و دوام بالایی دارد. از بلوک های گرانیتی در بناهایی مانند مجسمه ها و سرستون ها استفاده می شود. دال های گرانیتی در ساخت صفحات گرانیتی و کفپوش های گرانیتی استفاده می شود.

ماسه سنگ: از فشرده شدن شن و ماسه تشکیل شده و توسط سیلیس در کنار هم نگه داشته می شود. ماسه سنگ هندی به طور گسترده ای در ساخت و سازهای مسکونی و تجاری استفاده می شود. از کاربردهای ماسه سنگ می توان به کف سازی، سنگفرش و روکش دیوار اشاره کرد.

سنگ آهک: سنگ آهک یک سنگ رسوبی با مقاومت بالا در برابر شرایط انجماد و ذوب است. کاشی های سنگ آهک و دال های سنگ آهک اغلب به رنگ بژ یا خرمایی هستند و به عنوان مصالح کف استفاده می شوند.

کوارتزیت: کاشی‌های کوارتزیتی و سنگ‌های کوارتزیتی در کاربردهای مختلف از سقف تا کف‌پوش استفاده می‌شوند.

تراورتن: تراورتن سنگی رسوبی است که برای سنگفرش مسیرهای پاسیو و باغ استفاده می شود.

 راه های شناخت اسلب با کیفیت:

سنگ اسلب مرمر پائیزان

همانطور که گفتیم اسلب ها از انواع مختلفی برخوردارند. اما از نظر کیفیت فرآوری در کارخانه یونیک سنگ با هم یکسان اند. راه های شناخت اسلب با کیفیت عبارت اند از:

 • دست کشیدن روی سنگ:

شما با کشیدن کف دست خود روی سنگ می توانید تشخیص بدهید که این اسلب با کیفیت است یا خیر! به این گونه که  هنگامی که شما کف دست خود را بر روی سنگ می کشید متوجه فرو رفتگی یا برامدگی در سطح سنگ نشوید.سطح سنگ باید صاف و صیقلی و بدون هیچ فرو رفتگی باشد.با این کار می توانیم تا حدود زیادی از کیفیت اسلب باخبر شویم.

 

 • رگه های اسلب برجسته نباشند:

رگه هایی که در سطح اسلب می بینید نباید با دست قابل لمس باشد.یا در اصطلاح رگه های سطح اسلب نباید ناخن گیر باشند.

 • ساب سنگ :

سطح سنگ باید نرم باشد. نرمی سطح سنگ خبر از با کیفیت بودن سطح سنگ اسلب می دهد.در کل ساب سنگ اسلب باید براق و چشم گیر باشد.

 • عدم وجود ابرویی:

وجود ابرویی و خط و خش در سطح سنگ نشان دهنده کیفیت پایین این سنگ می باشد.ابرویی سنگ از زاویه کنار سنگ مشخص می باشد.شما باید از زاویه کناری به سطح اسلب خود نگاه کنید.اگر از زاویه کناری حلال هایی به شکل ابرویی مشاهده کردید، نشان دهنده کیفیت پایین سنگ اسلب می باشد.  

 • قطر اسلب:

قطر سنگ اسلب در همه نقاط باید یکسان باشد. به عنوان مثال اگر در عرض ۸۰ سانتی متر قطر اسلب ۲ سانتی متر بود و در نقطه دیگری ۱٫۵ سانتی متر بود، این اسلب مرغوب نمی باشد.

 • سایز سنگ انتخابی:

سایز سنگ انتخابی شما باید برای همه پلاک ها یکسان باشد. اگر در اندازه ها تفاوت وجود داشت نشان از بی کیفیتی سنگ انتخابی شماست.

همه چیز درباره ی اسلب و کاربردهای آن

شما در این مطلب با راه های شناخت یک اسلب با کیفیت آشنا شدید. همان طور که می دانید در کارخانه سنگ بری یونیک همه اسلب سنگ ها را به یک روش فراوری می کنیم. اسلب ها این روش های فراوری را با بهترین مواد فراوری پشت سر می گذارند و آماده عرضه به شما می شوند. شما می توانید با مراجعه به نوشته قیمت اسلب سنگ اسلب مورد نظر خود را پیدا کنید. و بعد از یادداشت کردن کد سنگ و میزان موجودی خود با مشاورین ما تماس بگیرید.همچنین برای آگاهی از آخرین اخبار سایت ما را در اینستاگرام کارخانه سنگ بری یونیک دنبال کنید.