اسلب سنگ مشکی لاشتر چینی سفید الیگودرز اسلب سنگ چینی سفید الیگودرز اسلب سنگ پرشین پورترو اسلب سنگ پرشین پورتورو اسلب سنگ مشکی ماکو اسلب سنگ مشکی ماکو اسلب چینی سفیدنیریز اسلب چینی سفید نیریز سنگبری يونيك
امروز : جمعه ۳۰ اردیبهشت ۱۴۰۱

روف گاردن و سنگ مناسب روف گاردن

۲۰ بهمن ۱۴۰۰ 192

با یکی دیگر از مقالات سنگبری یونیک در خدمت شما هستیم. امروز می خواهیم برای شما در مورد روف گاردن یا سقف سبز توضیحاتی را ارائه کنیم. اکنون می خواهیم همانند مقالات گذشته با سوالات متداول شروع کنیم.این سوالات عبارتند از:

 • روف گاردن چیست؟
 • اسلب برای روف گاردن باید چه ویژگی هایی داشته باشد؟
 • چه نوع اسلب برای روف گاردن مناسب است؟
 • چند نمونه از اسلب هایی که می توانید برای روف گاردن استفاده کنید را نام ببرید.

با پاسخ به سوال اول مقاله را شروع می کنیم.

روف گاردن چیست؟

روف گاردن امروزه طرفداران بسیاری پیدا کرده است. معنی لغوی آن باغ در پشت بام می باشد. این نوع پشت بام بر پایه تکنولوژی سقف سبز شکل گرفته است. الآن یک سوال به وجود می آید که:

 چرا در مدت خیلی کوتاه انقدر طرفدار چیدا کرده است؟

در پاسخ به سوال شما باید بگوییم که با بالا رفتن تراکم جمعیت در شهر ها مخصوصا شهر های بزرگ، خانه ها شکل آپارتمانی گرفته و دیگر آن حیاط های قدیمی و بزرگ پر از گیاه را بسیار کم مشاهده می کنید. از این رو معماران گرامی یک تکنولوژی طراحی کردند تا با استفاده از این تکنولوژی شما بتوانید در پشت بام منزل خود یک باغ کوچک داشته باشید. این کار باعث می شود تا افراد ارتباط خود را با طبیعت تا حد خیلی کمی حفظ کنند.

 چگونگی ساخت روف گاردن:

روف گاردن ها به چند لایه تقسیم می شوند:

 • سقف بتنی
 • مانع آب
 • عایق بندی
 • لایه زهکشی
 • بستر گیاهی
 • گیاه
 • سنگ اسلب برای تزئینات

 

روف گاردن

 

همان طور که در بالا می بینید باید سقف سازه از جنس بتن باشد تا احتمال نفوز آب در سقف کاهش پیدا کند. بعد از آن یک لایه برای جلوگیری از نفوذ آب در بتن در نظر می گیریم. پس از آن با مواد مورد نیاز یک عایق ایجاد می کنیم تا احتمال نفوذ آب کاهش یابد.پس از این کار یک لایه زهکشی روی عایق قرار میگیرد. حال می توانیم خاک و گیاهان خود را در سقف سازه به کار بگذاریم.همچنین می توانیم از اسلب ها نیز برای تزئینات در این منازل استفاده کنیم.

چه نوع اسلب برای روف گاردن مناسب است؟

پس تا الان متوجه شدیم که روف گاردن چیست و چه تکنولوژی ساختی دارد.اما حال می خواهسیم به شما بگوییم که اگر خواستید در طراحی روف گاردن خود از اسلب ها استفاده کنید،آن اسلب باید چه ویژگی هایی داشته باشد؟با ما همراه باشید.

اسلب مناسب روف گاردن باید ویژگی هایی نظیر:

 • آب گریز بودن
 • مقاومت فشاری بسیار بالا
 • مقاوم در برابر تغییرات آب و هوایی
 • در برابر ضربه باید مقاومت خیلی زیادی داشته باشد.

البته این نکته هم باید ذکر شود که سنگ های گرانقیمت برای روف گاردن مقرون به صرفه نیستند. اما در صورت تمایل می توانید از هر نوع سنگگی که خواستید استفاده کنید.با توجه به ویژگی هایی که در بالا برای شما توضیح دادیم از میان سه نوع سنگ زیر می توانید برای روف گاردن انتخاب کنید:

 • سنگ اسلب چینی
 • سنگ اسلب مرمر
 • سنگ اسلب تراورتن

که اکثرا گزینه آخر یعنی سنگ تراورتن را انتخاب می کنند. دلیل آن هم ارزان تر بودن سنگ تراورتن نسبت به دو سنگ دیگر می باشد.

چند نمونه از اسلب هایی که می توانید برای روف گاردن استفاده کنید را نام ببرید.

می خواهیم چند نمونه از اسلب هایی که در کارخانه سنگبری یونیک مناسب این کار هستند را به شما معرفی کنیم.

سنگ اسلب چینی سفید الیگودرز:

یکی از بهترین سنگ های موجود در کارخانه سنگبری یونیک می باشد. شما می توانید در هر جایی این سنگ را قرار بدهید.این سنگ با یک پس زمینه سفید می تواند نمای بسیار زیبای به ساختمان شما بدهد. همچنین باید این نکته را بگوییم که سنگ های چینی در روف گاردن ها برای پروژه های خاص استفاده می شوند. استفاده از این سنگ ها در پروژه های عادی نه تنها سودی برای کارفرمایان ندارد،بلکه در برخی موارد ضرر هم می کنند.

 

قیمت اسلب سنگ-سنگ الیگودرز کربلائی

 

اسلب سنگ مرمر پرتقالی:

یکی دیگر از سنگ های خاص موجود در مجتمع سنگبری یونیک مرمر پرتقالی می باشد. این سنگ با یک پس زمینه نارنجی و خطوط سفید در سطح خود در ساختمان های لوکس خود نمایی می کند.

 

اسلب سنگ مرمر پرتقالی

سنگ اسلب تراورتن کرمی:

یکی از سنگ هایی که برای روف گاردن به شدت استفاده می شود سنگ تراورتن کرمی می باشد. این سنگ به دلیل قیمت مناسب تر نسبت به دو سنگ قبلی که معرفی کردیم برای پروژه های عادی نیز مناسب است. شما می توانید این سنگ را در دیواره ها و کف این مکان ها استفاده کنید.

اسلب تراورتن کرمی

سخن پایانی:

در این مقاله در مورد انتخاب سنگ مناسب روف گاردن به شما توضیحاتی را ارائه دادیم. شما می توانید با شماره های موجود در سایت تماس بگیرید و همکاران ما به صورت کاملاً رایگان در انتخاب سنگ به شما مشاوره دهند. یا اینکه می توانید با انتخاب سنگ مورد نظر خود از صفحه قیمت سنگ با همکاران ما تماس گرفته سنگ مورد نظرخود را به همراه متراژ مورد نیاز خود را به ما اعلام کنید. در صورت موجودی این سنگ برای شما فرستاده خواهد شد و در صورتی که این سنگ موجود نبود همکاران ما سنگ های مشابه به این سنگ را به شما معرفی می کند. لطفاً جهت آگاهی از آخرین اخبار سایت ما را در شبکه های اجتماعی مانند اینستاگرام سنگبری یونیک دنبال کنید.

برچسب ها :   
مطالب مرتبط
دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.