اسلب سنگ مشکی لاشتر چینی سفید الیگودرز اسلب سنگ چینی سفید الیگودرز اسلب سنگ پرشین پورترو اسلب سنگ پرشین پورتورو اسلب سنگ مشکی ماکو اسلب سنگ مشکی ماکو اسلب چینی سفیدنیریز اسلب چینی سفید نیریز سنگبری يونيك
امروز : جمعه ۳۰ اردیبهشت ۱۴۰۱

نقش سنگ در معماری مدرن چیست؟

۲۶ آبان ۱۴۰۰ 299

سنگ به دلیل جذابیت، استحکام و دوام آن به اشکال مختلف در پروژه های معماری استفاده می شود. سنگ در ابعاد طبیعی یا بلوک و یا سنگ خرد شده در اجزای داخلی و خارجی ساختمان دیوارها، فونداسیون ها، پله ها، دودکش ها و سنگفرش استفاده می شود. به طور معمول، سنگ ساختمانی بر اساس ظاهر، در دسترس بودن، هزینه و دوام آن انتخاب می شود. در نتیجه نقش سنگ ها در معماری مدرن بسیار پررنگ است.

سنگ خرد شده به عنوان پایه پارکینگ و جاده سازی استفاده می شود. استخراج سنگ خرد شده معمولاً به حفاری و انفجار و به دنبال آن فرآوری نیاز دارد. سنگ قبل از استفاده در ساخت و ساز سنگفرش بر اساس اندازه خرد شده و مرتب می شود. اگرچه سنگ خرد شده در زیر پی ساختمان یا سنگفرش پنهان شده است. اما استحکام و دوام آن هر روز مورد آزمایش قرار می گیرد.

سنگ آهک ظاهری سبک و خنثی دارد. تغییرات ظریف آن را به عنوان یک تأکید بر ساختمان های آجری برای طاقچه ها، سنگ ها، سنگ های کلیدی، مقابله و لنگه ها جذاب می کند. به دلیل ظاهر ثابت خود، سنگ آهک یک انتخاب عالی برای ساختمان هایی است که ممکن است در آینده گسترش یابند. همچنین همه کاره است و به راحتی حک می شود و شکل می گیرد، اما بسیار بادوام است.

سنگ در معماری مدرن

استفاده از سنگ در معماری مدرن

ظهور معماری مدرن اساساً نحوه ساخت ساختمان ها را تغییر داده است. این امر به ویژه زمانی اهمیت می یابد که به چگونگی تغییر استفاده از سنگ در ساختمان نگاه می کنیم. همان طور که معماری به روش‌های مدرن ‌تری برای ساخت و ساز نیاز دارد. بنابراین استفاده از سنگ طبیعی در معماری مدرن نیز مجبور به انطباق و اتخاذ روش‌های مدرن، مانند روکش‌های بارانی تهویه ‌شده می باشد.

انسان ها هزاران سال است که با سنگ طبیعی می سازند، اما معماری مدرن در قرن نوزدهم از آن فاصله گرفت. در عوض، مصالح ساختمانی ساخته دست بشر مانند فولاد و بتن همه چیز را به خود اختصاص داد و ما شاهد ظهور سبک های برجسته و جسورانه ای مانند بروتالیسم در دهه ۱۹۵۰ بودیم.

 

امروزه سنگ ساختمانی طبیعی یک بار دیگر به عنوان یک مصالح معماری مورد توجه بسیاری از طراحان قرار گرفته است. زیرا مردم برای حس کلاسیک آن و همچنین مزایای بزرگ دیگری که ارائه می دهد، آن را ترجیح می دهند.

سنگ در معماری مدرن

 

مزایا استفاده از سنگ ساختمانی در معماری مدرن

سنگ ها به دلایل زیادی در معماری مورد توجه قرار گرفته اند.در زیر بخشی از آن را با هم بررسی می کنیم.

صرفه جویی در فضا

هنگام ساخت و ساز در شهرها، اغلب ممکن است فضا کم باشد، بنابراین استفاده از سنگ بلوک همیشه امکان پذیر نیست. با این حال، این بدان معنا نیست که سنگ طبیعی را نمی توان به عنوان بخشی از طراحی نهایی معماری استفاده کرد. سیستم “دیوار پرده” راهی عالی برای رسیدن به این هدف است.

دیوار پرده سنگی شامل ایجاد یک نمای غیر سازه ای برای ساختمان با استفاده از اسلب سنگ طبیعی است. این به معمار اجازه می دهد تا بدون اینکه هزینه ی زیادی صرف کند، ظاهر و احساس خاصی را در نمای بیرونی ساختمان ایجاد کند. اسلب ها را می توان به روش های مختلف برش داد. و از تطبیق پذیری و بافت سنگ طبیعی حداکثر استفاده را کرد.

 

صرفه جویی در هزینه

استفاده از سیستم روکش سنگ می تواند صرفه جویی زیادی برای پروژه های ساختمانی بزرگ داشته باشد. حتی سنگ بلوک نیز می تواند مقرون به صرفه باشد. سنگ ساختمانی طبیعی به دلیل دوام خود می تواند در طول عمر خود در مقایسه با سایر مصالح صرفه جویی کند.

ساختمان‌های ساخته‌شده از سنگ آهک بلوکی امتحانشان را پس داده‌اند. مصالح ارزان‌تر مانند بتن بسیار بیشتر در معرض آسیب و سایش هستند.  ظاهری نامطلوب و هزینه‌های تعمیر گران را به جا می‌گذارند. سنگ آهک ظاهر جذاب تری ایجاد می کند و بافت و شخصیت را به ساختمان می بخشد.

 

 

حفظ زمین

سنگ طبیعی ماده ای پایدار است که به سازندگان و معماران این امکان را می دهد که سازه های زیبا و بادوام با کمترین تأثیر بر محیط زیست ایجاد کنند.

استخراج و برش سنگ طبیعی در مقایسه با ساخت مصالح ساختمانی ساخت بشر، انرژی بسیار کمی مصرف می کند و همانطور که می دانید ، سنگ عمر بسیار طولانی دارد. در صورت نیاز به تعویض سنگ، می توان آن را با خیال راحت و به راحتی دور انداخت. زیرا هیچ آلاینده ای در آن وجود ندارد. حتی می توان آن را به سنگدانه یا سایر مصالح ساختمانی بازیافت کرد.

 

سنگ در معماری مدرن

 

سخن آخر

یونیک استون در تلاش است تا سنگ هایی با کیفیت بالا و پایدار را به شما عزیزان عرضه می کنیم. هنگام خرید سنگ از ما می توانید مطمئن باشید که به همان اندازه که با کیفتیت و زیباست ، دوستدار محیط زیست نیز هست.

اگر می‌خواهید در مورد طیف وسیعی از سنگ‌ها بیشتر بدانید، با ما تماس بگیرید. برای اطلاع از آخرین اخبار و شناخت سنگ ها صفحه ی ما را در اینستاگرام دنبال کنید.

برچسب ها :   
مطالب مرتبط
دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.