اسلب سنگ مشکی لاشتر چینی سفید الیگودرز اسلب سنگ چینی سفید الیگودرز اسلب سنگ پرشین پورترو اسلب سنگ پرشین پورتورو اسلب سنگ مشکی ماکو اسلب سنگ مشکی ماکو اسلب چینی سفیدنیریز اسلب چینی سفید نیریز سنگبری يونيك
امروز : جمعه ۳۰ اردیبهشت ۱۴۰۱

ارزش گذاری سنگ ها

۹ دی ۱۳۹۹ 358

با یکی دیگر از سری مقالات جذاب کارخانه یونیک سنگ در خدمت شما هستیم .در مقالات قبلی در مورد فراوری سنگ ها برای شما توضیح دادیم.این مقاله در مورد نحوه ارزش گذاری سنگ ها می باشد.هر سنگ که از دل کوهی جدا شده و پس از فرآوری زینت بخش فضاهای معماری مورد استفاده ما انسان ها واقع میشود قطعه ای از پازل خلقت و نمونه ای بی همتا (یونیک!) از برترین هنرمند عالم، یعنی خداوند است. همانگونه که آثار هنری با تمامی جنبه های بی نظیر خود مورد ستایش بینندگان قرار میگیرند سنگ ها نیز از دیدگاه معماران، طراحان و اهل ذوق مانند یک اثر هنری و از دیدگاه زیبایی شناسی مورد بررسی قرار می گیرند.

 

فاکتور های ارزش گذاری سنگ ها:

در ارزش گذاری هر اثر هنری،به این صورت عمل می کنیم.  فاکتورهای متعدد و متنوعی مد نظر است، در مورد سنگ طبیعی به مثابه یک اثر هنری نیز می توان به رنگ زمینه و توازن در خطوط و موج های آن اشاره کرد. هرچه موج های یک سنگ متوازن تر و خطوط آن دارای جهت مشخص باشند و نسبت به رنگ زمینه سنگ همخوانی داشته باشند .ارزش سنگ بیشتر خواهد بود. بنابراین رنگ زمینه سنگها نشان از ارزش و کیفیت آن ها دارند.

 

ارزش گذاری سنگ ها

 

دسته بندی سنگ ها در بازار:

همانگونه که ذکر شد سنگ های طبیعی دارای ارزش هنری و زیبایی شناسی بالایی هستند و استفاده از آن ها حس حضور طبیعت در فرم های معماری را القا می کنند. همانند سایر آثار هنری سنگ ها نیز با استانداردهای متنوع و مختلفی دسته بندی می شوند.اما در عرصه فروش و مارکتینگ سنگ ها به طور کلی از نظر کیفیت به ترتیب به چهار دسته

  1. سوپر،
  2. ممتاز،
  3. درجه یک
  4. درجه دو

تقسیم می شوند. طبیعتاً هرچه خطوط و موجهای سنگ دارای الگو و توازن باشد، نیز خوردگی ها و لکه های آن کمتر، ارزش آن سنگ بیشتر است. مطالب فوق بیشتر در مورد سنگ های چینی صادق است

فاکتور های ارزش گذاری سنگ مرمر

در مورد سنگ مرمر موازی بودن خطوط آن، کمتر بودن لکه های رنگ و سایز سنگ از فاکتورهای تاثیر گذار بر ارزش سنگ هستند.

  • سلامت سنگ و درجه سختی آن

سلامت سنگ و درجه سختی آن از دیگر موارد تاثیر گذار بر قیمت آن هستند. سنگ هایی که تُرد بوده و شکستگی های بیشتری دارند، از ارزش کمتری برخوردار هستند.

  • قواره و سایز سنگ تولید شده:

همچنین قواره و سایزهای تولید شده از یک نوع سنگ و موجودی اندازه های آن و سفارش خریدار نیز تاثیر بر قیمت و ارزش سنگ دارند.  یونیک مفتخر به تولید و فرآوری سنگ های اسلب با بهره‌گیری از بروزترین استانداردهای بین‌المللی است. از نمونه این استاندارد ها ضخامت یکسان تمامی سنگ اسلب ها با قطر ۲۰ میلیمتر است؛ قطری که برخی تولید کنندگان با کاهش آن قیمت فروش محصولات خود را علی الظاهر کاهش داده اما از طرفی در هنگام نصب و اجرای دکوراسیون با سنگ های با ضخامت کمتر با ضایعات به مراتب بیشتری مواجه خواهیم شد.

  • کیفیت فراوری سنگ

کیفیت فرآوری و توان فنی تولید کننده نیز از دیگر عوامل تاثیر گذار است؛ همچون خلاقیت های یک نقاش زبر دست نسبت به یک نقاش معمولی در ترسیم منظره ای یکسان، در فرآوری سنگ نیز فاکتورهای مختلفی از جمله دستور برش، کیفیت اپوکسی، ساب دهنده ها و … بر ارزش گذاری سنگ ها تاثیر گذار است.

نحوه فراوری سنگ در کارخانه سنگ بری یونیک:

همچنین مجموعه ما با بهره گیری از سیستم حسابداری دقیق و نظامند، با انجام پایش های مستمر و موشکافانه قیمت تمام شده کلیه تولیدات خود را محاسبه نموده و بر اساس آن نسبت به قیمت گذاری منصفانه و کارشناسانه تولیدات خود اقدام کرده و از هرگونه گمانه زنی و ارجاع به عرف بازار در این زمینه پرهیز می کند. همچنین تنوع بالای تولیدات ما نیز از دیگر علت های داشتن قیمت های مناسب مجموعه یونیک است.

سخن آخر:

در این مقاله فاکتور های ارزش گذاری سنگ های مختلف را به شما معرفی کردیم.اکنون می توانید علل اختلاف قیمت میان سنگ ها را متوجه شوید.جهت آگاهی از اخبار بیشتر صفحه ما را در اینستاگرام دنبال کنید.

برچسب ها :   
مطالب مرتبط
دیدگاه ها

6 دیدگاه برای “ارزش گذاری سنگ ها”

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.