کارخانه سنگ یونیک عرضه کننده با کیفیت ترین اسلب سنگ در استان اصفهان

اسلب سنگ مشکی لاشتر چینی سفید الیگودرز اسلب سنگ چینی سفید الیگودرز اسلب سنگ پرشین پورترو اسلب سنگ پرشین پورتورو اسلب سنگ مشکی ماکو اسلب سنگ مشکی ماکو اسلب چینی سفیدنیریز اسلب چینی سفید نیریز سنگبری يونيك

دیدن کاتاکوگدرخواست مشاوره

سنگ مناسب برای شومینه

در این مقاله از یونیک استون درباره سنگ مناسب برای شومینه صحبت می کنیم. با ما همراه باشید.

شومینه ها در گذشته تنها وسیله ای برای گرم کردن محیط بودند. ولی امروزه علاوه بر گرم کردن محیط برای دکوراتیو نیز از آنها استفاده میشود. از این جهت زیبایی ظاهری آنها اهمیت ویژه ای پیدا کرده است. در واقع شومینه های امروزی نقش زیادی در دکوراسیون و معماری داخلی ساختمان های مدرن و کلاسیک دارند. در این مقاله قصد داریم با شومینه ها بخصوص شومینه های سنگی و سنگ های مناسب برای شومینه ها آشنا شویم.

هنگام ساختن یا بازسازی خانه خود یکی از دلهره آورترین و خسته کننده ترین قطعات پروژه می تواند شومینه باشد و اینکه چگونه می خواهید شومینه خود را به پایان برسانید. از روستیک تا فوق مدرن، لیستی بی پایان برای انتخاب مصالح پایانی وجود دارد، اما یکی از مصالح رایج که از زمان ساخت اولین شومینه ها ماندگار بوده است، استفاده از سبک سنگی است که با خانه و ترجیحات سبک زندگی شما مطابقت دارد.

چگونه سنگ شومینه مناسبی انتخاب کنیم؟

انتخاب یک نوع سنگ کار آسانی نیست، اما با رعایت مراحل زیر هنگامی که وارد یک نمایشگاه (امیدوارم مال ما!!) می شوید، می توانید یک وظیفه ترسناک را در یک روند آرام و بسیار آگاهانه انجام دهید که می توانید آن را به رخ بکشید. به دوستان و خانواده در حالی که از آتش گرم در اتاق نشیمن خود لذت می برید.

طبیعی در مقابل تولید شده

سنگ از عصر حجر که بزرگ‌ترین و سنگین‌ترین صخره‌ای را که می‌توانستید بکشید، بسیار تغییر کرده است و روی آن را با مقداری کیندلینگ پوشانده و ماهی تازه صید شده خود را پخته‌اید.

برش و رنگ

اکنون که Natural vs Manufactured را انتخاب کرده اید، مرحله بعدی انتخاب سبک یا “برش” سنگ است، اینجاست که کلمات فانتزی مانند Castle-rock، Ledge Cut، Random Height، Field-Stone، Ashlar/Dimensional و غیره را می شنوید. حتی ترکیبی از چندین مورد از این کلمات.

طرح

انتخاب طرح ارتباط زیادی با ساخت اصلی شومینه و نحوه شروع آن دارد. اگر فقط یک دیوار مسطح، فرورفته، یک گوشه یا دارای طراحی برآمدگی است باید طبق مکان آنها سنگ را انتخاب کنید.

انواع شومینه

سنگ شومینه

شومینه ها از متریال های مختلفی ساخته میشوند از آن جمله سنگ های ساختمانی تزئینی، سیمان، آجر، چوب، شیشه را میتوان نام برد. که هر کدام بسته به نوع سوخت شومینه استفاده میشوند.

سوخت شومینه ها در گذشته از چوب بود ولی امروزه به دلیل آلودگی محیط زیست همچنین در دسترس نبودن چوب، دیگر از چوب به عنوان سوخت استفاده نمیشود.

سوخت غالب شومینه های امروزی از طریق برق، گاز یا الکل تامین میشود.

شومینه های سنگی

این شومینه ها از قدیمی ترین و پر کاربرد ترین شومینه ها میباشند. استفاده از شومینه های سنگی حس نوستالژی و طبیعی بودن را القا میکند. این شومینه ها فضای خانه را صمیمی و دوستانه جلوه میدهند و یک نوع سر زندگی و نشاط در فضای داخل خانه ایجاد میکنند. سنگ های طبیعی و آنتیک مناسب ترین و پر کاربرد ترین سنگ ها در ساخت شومینه ها به شمار میروند.

سنگ آنتیک چیست؟

سنگ شومینه

این سنگ ها از قطعات خرد شده سنگ های طبیعی نظیر گرانیت، مرمر، مرمریت، تراورتن، ماسه سنگ، سنگ لوح ساخته میشوند. این قطعات را در اندازه های مختلف بوسیله چسب های رزین به هم متصل میکنند. و ساختار بینظیری ایجاد میکنند. سنگ های آنتیک به دو روش طبیعی و مصنوعی ساخته میشوند.

مزایای استفاده از شومینه های سنگی

استفاده از سنگ های طبیعی برای شومینه ها علاوه بر شیک و با دوام بودن به دلیل خاصیت سنگ انرژی گرمایی زیادی را جذب میکنند و با آزاد کردن این گرما باعث گرم شدن محیط اطراف میشوند. از دیگر مزایای شومینه های سنگی این است که به ندرت خراب میشوند و نیاز به تعمیر پیدا میکنند. همچنین به راحتی تمیز میشوند

انواع سنگ مناسب برای شومینه شومینه های سنگی

در صورتی که بخواهید از شومینه های سنگی (STONE FOR FIREPLACES) استفاده کنید انعطاف پذیری بالایی در انتخاب رنگ و طرح و نوع سنگ ها دارید.  شما میتوانید سنگ های شومینه را متناسب با سنگ های قسمت های دیگر خانه در نظر بگیرید. ما در اینجا چند نمونه  سنگ مناسب برای استفاده در شومینه را بررسی میکنیم.

سنگ گرانیت

سنگ گرانیت از سنگ های طبیعی مقاوم و با دوام است. این سنگ ها که در رنگ های متوعی عرضه میشوند جزء سنگین ترین و مقاوم ترین سنگ ها به شمار میروند. به راحتی تمیز میشوند و مقاومت خوبی در برابر گرد و غبار و خراشیدگی دارند. این سنگ از محبوب ترین سنگ ها برای استفاده برای شومینه های سنگی میباشند.

سنگ مرمر

سنگ شومینه

سنگ های مرمر شیک و با دوام هستند. ولی سنگ های مرمر قیمت بالایی دارند. شومینه های مرمر از شومینه های لاکچری و گران قیمت هستند. این سنگ ها قابلیت انعکاس نور را دارند و زیبایی شومینه ها را چندین برابر میکنند. ضمن اینکه طرح ها و طیف های رنگی متنوعی دارند که ظاهر شومینه را بسیار لوکس و چشم نواز میکنند.

سنگ آهک جزو سنگ مناسب برای شومینه

سنگ های آهک از تنوع زیادی برخوردارند. از این سنگ ها هم برای محیط های کلاسیک هم برای محیط های مدرن استفاده میشود. به کمک این سنگ های سفید رنگ میتوان فضایی شیک برای شومینه ها ایجاد کرد. از نظر قیمتی از سنگ های مرمر ارزان تر هستند.

سنگ تراورتن

سنگ های تراورتن از لحاظ ویژگی شبیه سنگ های آهک و مرمریت هستند با این تفاوت که در اندازه های کوچک به اندازه آجر یا کاشی عرضه میشوند. بنابر این میتوان ظاهری کلاسیک و نوستالژی را به کمک این سنگ ها پدید آورد.

سنگ های کریستال

این سنگ ها از مقاومت و استحکام بالایی برخوردارند. از ویژگی های این سنگ ها میتوان به عایق گرما بودن آنها اشاره کرد. قابلیت حکاکی روی این سنگ ها وجود دارد در نتیجه میتوان شومینه های شیک و زیبایی به کمک این سنگ ها ایجاد کرد.

سنگ لوح یا اسلیت

این سنگ ها که قدمتی طولانی در ساختمان سازی دارند. این سنگ ها از رسوبات گل ولای انبوه شده و متراکم کردن آنها و گاها از خاکستر آتشفشان ها ساخته میشوند. سنگ های اسلیت به دلیل خصیت ضد آب و ضد حریق آنها در قسمت های مختلف ساختمان استفاده میشوند و یک گزینه مناسب برای استفاده در شومینه ها میباشند.

برای مشاهده انواع سنگ ها، مشاوره و استعلام قیمت، میتوانید به صفحه اینستاگرام یونیک استون مراجعه کنید.