کارخانه سنگ یونیک عرضه کننده با کیفیت ترین اسلب سنگ در استان اصفهان

اسلب سنگ مشکی لاشتر چینی سفید الیگودرز اسلب سنگ چینی سفید الیگودرز اسلب سنگ پرشین پورترو اسلب سنگ پرشین پورتورو اسلب سنگ مشکی ماکو اسلب سنگ مشکی ماکو اسلب چینی سفیدنیریز اسلب چینی سفید نیریز سنگبری يونيك

دیدن کاتاکوگدرخواست مشاوره

سنگ اسلب تراونیکس محلات

با یکی دیگر از مقالات آشنایی با سنگ های کارخانه سنگ بری یونیک در خدمت شما هستیم.شما حتما سنگی به نام سنگ اسلب تراونیکس محلات به گوشتان خورده است.اما در مورد آن ها اطلاعات زیادی ندارید. ما در این مقاله شما را با سنگ تراونیکس محلات آشنا می کنیم.و تعدادی از کاربردها و ویژگی های آن به شما معرفی می کنیم.

سنگ تراونیکس محلات:

این سنگ مانند سنگ تراونیکس ترنج از ترکیب دو سنگ مرمر ( onyx ) و تراورتن ( Travertine ) به وجود آمده است. از این رو به این دسته سنگ ها تراونیکس گفته می شود. سنگ تراونیکس محلات دارای زمینه رنگ کرم با رگه های شکلاتی و قهوه ای است. این سنگ دارای زمینه رنگ های متفاوتی از جمله شکلاتی،زرد،قرمز و سفید می باشد. سنگ اسلب تراونیکس محلات دارای خواص فیزیکی هر دو نوع تراورتن و مرمر می باشد.یعنی به طور همزمان هم شفافیت مرمر و هم رگه های موجود در سطح سنگ تراورتن را بر عهده دارد.

 

سنگ اسلب تراونیکس محلات

 

معدن سنگ تراونیکس محلات کجاست؟

معدن این سنگ در استان مرکزی در شهرستان محلات و در نزدیکی همین شهر قرار دارد. این معدن بسیار از لحاظ منابع سنگ بسیار غنی بوده و ذخایر خوبی دارد.

ویژگی های سنگ تراونیکس:

ویژگی های سنگ تراونیکس محلات ترکیبی از ویژگی های اسلب های تراورتن و اسلب های مرمر می باشد. برخی از این ویژگی ها عبارت اند از:

 • عبور نور ( در قسمت های مرمر )
 • وجود رگه ها در سطوح تراورتن
 • تنوع رنگ ها ( همان طور که در بالا گفته شد از تنوع رنگی خوبی برخوردار اند )
 • ساب پذیری فوق العاده عالی
 • زیبایی خیره کننده
 • مقاومت بالا در برابر سایش و فرسایش
 • قابلیت استفاده به صورت بوک مچ و فور مچ
 • جذب آب بسیار نا چیز

و ویژگی های دیگری که در یک مقاله جداگانه در آینده به آن ها خواهیم پرداخت.

کاربرد های سنگ اسلب تراونیکس محلات:

این سنگ کاربرد های زیادی دارد. اما بیشترین کاربرد آن برای دیوار لابی هتل هتل ها و مجتمع های تجاری لوکس می باشد.ب این صورت که به اصطلاح یک نور مخفی پشت این سنگ ها کار شده و نمای بسیار جذاب و چشم نوازی را در لابی ها ایجاد می کند. اما دیگر کاربرد های آن می توان به :

 • تی وی روم ( اتاق تلوزیون )
 • استفاده به صورت بوک مچ و فورمچ
 • ورودی ساختمان ها و مراکز تجاری
 • اتاق های مدیریت
 • مغازه ها
 • میز های پیشخوان در مطب ها و یا فروشگاه های بزرگ

 

سنگ اسلب تراونیکس محلات

استفاده از سنگ تراونیکس محلات در قالب بوک مچ و فور مچ

 

نحوه ی فراوری این نوع سنگ در کارخانه سنگ بری یونیک:

در کارخانه سنگ بری یونیک اسلب سنگ تراونیکس محلات به دو نوع موج دار و بدون موج فراوری می شود. . یونیک با بهره گیری از با کیفیت ترین متریال و فرآیند های تولید،همچنین با دسترسی به سنگ خام (کوپ سنگ های) بسیار کم نظیری از معادن تراونیکس محلات، گزینه های مناسبی از این سنگ را می تواند در اختیار خریداران و طراحان قرار دهد.

توجه:

نمونه های موج دار این سنگ هنگامی که به صورت بوک مچ و کوآدمچ(فورمچ) مورد استفاده قرار گیرند با توجه به خاصیت مرمر در قسمت هایی نور را از خود عبور می دهد. در قسمت های دارای رگه که نور را از خود عبور نمی دهد و بدین صورت جلوه خاصی به تزئینات و اکسسوری ها می بخشند.

همچنین این سنگ در مورد روش های فراوری با دیگر سنگ های تولیدی کارخانه سنگ بری یونیک تفاوتی ندارد. زیرا یونیک سعی می کند همیشه بهترین اسلب ها را تولید و فراوری کند.سپس آن ها را به دست شما برساند.

سخن آخر:

در این مقاله در مورد سنگ اسلب تراونیکس محلات با شما صحبت کردیم . ویژگی ها و کاربرد های آن را برای شما بیان کردیم. همان طور که در این تعداد مقالات متوجه شدید، سایت سنگ بری یونیک همواره سعی در آگاهی بیشتر مشتریان خود دارد. اگر از این مطالب استفاده کافی را برده اید سایت و صفحه اینستاگرام ما را به دوستان خود معرفی کنید.