کارخانه سنگ یونیک عرضه کننده با کیفیت ترین اسلب سنگ در استان اصفهان

اسلب سنگ مشکی لاشتر چینی سفید الیگودرز اسلب سنگ چینی سفید الیگودرز اسلب سنگ پرشین پورترو اسلب سنگ پرشین پورتورو اسلب سنگ مشکی ماکو اسلب سنگ مشکی ماکو اسلب چینی سفیدنیریز اسلب چینی سفید نیریز سنگبری يونيك

دیدن کاتاکوگدرخواست مشاوره

اپوکسی چیست؟

اگر دقت کرده باشید در مقالات قبلی راجع به نوع فراوری سنگ ها با استفاده از مواد مختلف برای شما توضیح دادیم.. در این مقاله می خواهیم راجع به تفاوت بین مواد در کیفیت فرآوری سنگ ها صحبت کنیم. در ادامه به بررسی ماده اپوکسی می پردازیم و تفاوت آن را با دیگر مواد مورد استفاده در فرآوری به شما خواهیم گفت. قبل از آن به یک سری سوال پاسخ خواهیم داد. این سوالات عبارتند از:

  • اپوکسی چیست؟
  • تاریخچه به وجود آمدن اپوکسی
  • اپوکسی به جای دیگر رزین ها در فراوری استفاده می کنیم؟
  • استفاده از اپوکسی چه مزیتی دارد ؟

 اپوکسی چیست ؟

اپوکسی  نام تجاری یک ماده به نام پلی پوکساید میباشد. به عبارت دیگر این ماده از نوعی جرم سخت است که از ترکیب، فعل و انفعالات دو جزء اصلی هیدرازین و سخت کننده ها که به هاردنر معروف هستند تشکیل می شود.

 تاریخچه

در سال ۱۹۳۴ دانشمندی به نام پل شلاک، موفق به تولید رزین اپوکسی شد .این اختراع را به نام خود به ثبت رسانید. اختراع در کمپانی سیبا که یکی از بزرگترین کمپانی ها در زمینه تولید اپوکسی می باشد ثبت گردید. اکنون این شرکت یکی از سه بزرگترین تولید کنندگان رزین اپوکسی میباشد. اما این شرکت در دهه ۹۰ میلادی دچار یک سری مشکلات داخلی شد و تولید این ماده را به شرکت آمریکایی به نام هانتسمن  واگذار کرد.  اما این ماده در ابتدا به شکل امروزی که شما مشاهده می کنید نبود. جالب است بدانید که شکل امروزی این ماده در سال ۱۹۴۶ از ترکیب اپی کلروهیدرین و بیسفنول آ ساخته شده است. این رزین اپوکسی جدید توسط شخصی به نام اوون گرینلی ساخته و ثبت شد. این محصول پس از چند سال توسط کمپانی شل خریداری و پس از آن به شرکت بزرگ هگزیون آمریکا فروخته شد.

 کاربرد های این ماده:

اپوکسی زمینه‌های مختلفی کاربرد دارد. در زمینه‌های همانند:

  • رنگ ها و پوشش ها
  • چسب ها
  • قالب های صنعتی و کامپوزیت ها
  • سامانه های الکتریکی و الکترونیک
  • مصارفی در حیطه زیست شناسی

کاربرد دارد. اما ما در کارخانه سنگبری یونیک از آن به عنوان ماده ماده ای در مراحل فرآوری سنگ های خود استفاده می‌کنیم. همان طور که در مقاله کارخانه سنگ بری یونیک گفته شد، این ماده پس از مرحله برش  به سنگ ها اضافه شده و بعد از آن وارد مرحله سابیدن می شوند.  با افزودن این ماده به سنگ اسلب، مقاومت سنگ اسلب تا چند برابر افزایش پیدا می کند. این افزایش مقاومت باعث می شود تا سنگ اسلب در مراحل پیش ساب و ساب دارای مقاومت بیشتری باشد و سنگی با سطح صاف تر به مشتری ارائه شود. همچنین علاوه بر افزایش مقاومت این سنگ با اپوکسی سطح سنگ شفاف تری خواهیم داشت.

 سخن آخر

در این مقاله به بررسی ماده مورد استفاده برای سنگهای کارخانه یونیک پرداختیم. موضوعاتی همچون ماهیت ماده اپوکسی تاریخچه آن و کاربردهای آن در زمینه های مختلف را به شما ارائه کردیم. برای مشاوره و خرید سنگ از سایت سنگبری یونیک با مشاورین ما در سایت تماس بگیرید جهت  آگاهی از آخرین اخبار سایت ما را در اینستاگرام دنبال کنید.