کارخانه سنگ یونیک عرضه کننده با کیفیت ترین اسلب سنگ در استان اصفهان

اسلب سنگ مشکی لاشتر چینی سفید الیگودرز اسلب سنگ چینی سفید الیگودرز اسلب سنگ پرشین پورترو اسلب سنگ پرشین پورتورو اسلب سنگ مشکی ماکو اسلب سنگ مشکی ماکو اسلب چینی سفیدنیریز اسلب چینی سفید نیریز سنگبری يونيك

دیدن کاتاکوگدرخواست مشاوره

سنگ اسلب تراونیکس یزد

سنگ های تراونیکس از دسته سنگ های جالب و پرطرفدار هستند. در سایت سنگ بری یونیک نیز بسیار در مورد آن ها نوشتیم. اما در این مقاله باز هم به یک سنگ تراورتن دیگر می پردازیم.نام این سنگ اسلب تراونیکس یزد می باشد. با ما همراه باشید.

اسلب تراونیکس یزد:

همان طور که در مقالات قبلی گفته شد اسلب های تراونیکس از دو قسمت تشکیل شده اند. هر کدام از این قسمت ها از دو نوع سنگ تراورتن و مرمر می باشند. در قسمت های مرمر خصوصیات و ویژگی های سنگ مرمر و در قسمت تراورتن ویژگی های سنگ های تراورتن را دارد. این سنگ با ترکیبی از رنگ های کرم متمایل به زرد و رگه های مرمر سفید و قهوه ای نمایش داده می شود.

 

موقعیت معدن تراونیکس یزد:

همان طور که از اسم این سنگ پیداست معدن آن در استان یزد قرار دارد. در مقالات قبلی هم متوجه شدید که استان یزد از لحاظ منابع و معادن سنگ اسلب بسیار قوی می باشد.

 

سنگ اسلب تراونیکس یزد

 

ویژگی ها:

سنگ اسلب تراونیکس یزد از ویژگی های منحصر بفردی برخوردار است. مهم ترین ویژگی آن این است که از رگه های مرمر این سنگ نور عبور می کند.

ساب پذیری:

از لحاظ ساب پذیری سنگ تراونیکس یزد بسیار عالی می باشد.

قابل استفاده به صورت بوک مچ و فور مچ:

سنگ تراونیکس یزد به صورت بوک مچ ( یعنی دو سنگ یکسان در کنار هم قرار بگیرند و یک شکل زیبا ایجاد کنند ) و فور مچ ( همان حالت بالا ولی به صورت چهار سنگ ).

برای درک کردن بیشتر موضوع بوک مچ و فور مچ به مقال اصطلاحات سنگبری مراجعه کنید.

جذب آب بسیار کم:

سنگ های اسلب معمولا به سبب اپوکسی استفاده شده در سطح خود در برابر جذب آب بسیار مقاوم اند. و این ویژگی بسته به نوع مواد استفاده شده در فراوری دارد.

مقاومت بالا:

این سنگ در برابر ضربه، فشار ، و تغییرا آب و هوایی مقاوم است. همان طور که میدانید سنگ های مرمر و تراورتن از مقاوم ترین سنگ ها هستند. به همین سبب سنگ تراونیکس یزد نیز که ترکیبی از این دو می باشد ، یک سنگ مقاوم است.

 

کاربرد ها:

این سنگ ها در مکان های مختلفی به کار برده می شوند. ولی از آن جا که این سنگ ها قابلیت عبور نور از خود را دارند بیشتر در دیواره و کف لابی هتل ها و مجتمع های تجاری لوکس استفاده می شوند. از دیگر کاربر های سنگ تراونیکس یزد می توان به:

  • تی وی روم
  • راه پله ها و پاگرد ها
  • میز های پیشخوان
  • مستر ها
  • سرویس های بهداشتی

اشاره کرد.

نحوه فراوری سنگ اسلب تراونیکس یزد:

این سنگ در دو نمونه موج دار و بدون موج  برش می خورد و وارد مراحل فراوری می شود.دیگر مراحل فراوری را طبق مقاله کارخانه سنگ بری یونیک می گذراند.

 

سخن پایانی:

با سنگ اسلب تراونیکس یزد آشنا شدید.برای خرید و مشاوره در مورد این سنگ با مشاورین و متخصصین ما در کارخانه سنگ بری یونیک تماس بگیرید. صفحه اینستاگرام ما را نیز دنبال کنید.