فروش و ارسال با کیفیت ترین اسلب و انواع پلاک سنگ
امروز : شنبه ۶ آذر ۱۴۰۰

سنگ اسلب تاسوس

۹ دی ۱۳۹۹ 227

سنگ سفید یونان:

بدون شک از دلایل انتخاب یونان بعنوان یک مقصد پر طرفدار گردشگری، چشم نوازی و اصالت معماری آن است. این امر تا سالهای اخیر نیز بسیار مورد توجه مردم سراسر دنیا بوده است. رنگ سفید و کاربرد فراوان سنگ سفید در معماری شهرهای این کشور نشان دهنده دسترسی آسان معماران آن دیار به این متریال معماری در طی دوران بوده است. رنگی که امروزه با توجه به پیشرفت صنعت حمل و نقل و سهولت جابجایی اجرام بزرگ و سنگین مورد توجه معماران و طراحان در بیش تر نقاط دنیا قرار گرفته است.در این مقاله می خواهیم در مورد یکی از این سنگ های سفید به نام سنگ اسلب تاسوس صحبت کنیم.

 

آتن-سنگ اسلب تاسوس

کاربرد های این نوع سنگ :

استفاده از رنگ سفید در تزئینات داخلی و خارجی فضاهای معماری حس سادگی، تازگی و پاکیزگی را القا می کند. و همچنین گفته می شود که موجب افزایش تمرکز و تقویت حافظه می گردد. حال اگر این رنگ از دل طبیعت و به طور طبیعی و به شکل سنگ باشد ارزش دوچندانی پیدا کرده است.  شاید به همین دلیل، امروزه معماران و طراحان تزئینات با ولع خاصی به دنبال سنگهای طبیعی کاملا سفید هستند. از دیگر دلایل کاربرد این رنگ سنگ می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • گرایش به مینیمالیسم
  • همخوانی فراوان آن با سایر اجزای تزئینی و کاربردی فضاهای معماری

 

 

 

سنگ اسلب تاسوس

یکی از انواع سنگ های طبیعی سفید، کریستال(چینی) تاسوس می باشد که به سنگ مایا نیز مشهور است. این سنگ از معادن کشور یونان است که با توجه به شهرت معماری سنگی سفید رنگ شهرهای مختلف این کشور، بسیار مورد توجه و تقاضای مصرف کنندگان می باشد. برخی معتقدند تاسوس از خالص ترین سنگهای سفید طبیعی موجود در جهان است. این سنگ آهکی با توجه به ضخامت و نوع صیقل ارزش گذاری و قیمت گذاری می شود. از سنگ‌های گران قیمت و محبوب در سطح بین المللی است.

 

سنگ اسلب تاسوس

 

وضعیت موجودی  سنگ سفید تاسوس در کشور

با توجه به افزایش نرخ ارز در کشور ما، واردات این سنگ به صرفه نیست. حتی در صورت امکان شرایط واردات، می توانیم از نمونه های داخلی این سنگ استفاده کنیم.این امر،نه تنها نیاز به واردات آن را غیر ضروری می کند. بلکه حتی امکان صادرات این رنگ و نوع سنگ را فراهم میکند. با این حال مشکلاتی نظیر تحریم و خام فروشی باعث شده، نمونه های داخلی این سنگ پس از خروج از کشور متاسفانه با نامی دیگر و توسط واسطه ها بعنوان سنگ دیگر کشورها به طراحان و مصرف کنندگان بین المللی معرفی گردد.

 

سخن آخر:

با توجه به توان بالا در فرآوری و کیفیت تولید در سطح استانداردهای جهانی مجتمع سنگ یونیک در تولید نمونه های اسلب سنگ سفید الیگودرز و ازنا که شباهت فراوانی به این سنگ دارند. در بسیاری نمونه ها حتی جلوه و زیبایی بالاتری دارد. مفتخر هستیم که برای استفاده در پروژه های داخلی و برای رونق اقتصاد کشور در حوزه صادرات این نوع سنگ گام برداریم.از نمونه های مشابه این سنگ می توان به اسلب چینی سفید الیگودرز و ازنا اشاره کرد.جهت آگاهی از اخبار سایت صفحه اینستاگرام مارا دنبال کنید.

برچسب ها :   
مطالب مرتبط
دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *