فروش و ارسال با کیفیت ترین اسلب و انواع پلاک سنگ
امروز : دوشنبه ۲۶ مهر ۱۴۰۰

مجسمه های سنگی و نحوه ساخت آن ها

۴ مهر ۱۴۰۰ 146

مجسمه های سنگی یکی از بهترین وسایل تزئینی هستند که شما می توانید آن ها را در منازل خود داشته باشید. با سنگ های مختلف می توانید این مجسمه ها را داشته باشید. اکنون می خواهیم سوالاتی را پاسخ بدهیم و ابهامات ذهنی شما را برطرف کنیم.این سوالات عبارت اند از:

 • چه کسی برای اولین بار این توع مجسمه ها را ساخت؟
 • چرا از سنگ طبیعی در ساخت این اشیا استفاده می شود؟با چه سنگ هایی می توانیم این نوع مجسمه ها را بسازیم؟
 • نحوه ساخت این مجسمه ها چگونه می باشد؟

 چه کسی برای اولین بار این نوع مجسمه ها را ساخت؟

اولین مجسمه های سنگی را می توان به عصر حجر نسبت داد. اما تاریخچه این نوع مجسمه را که با سنگ مرمر و چینی ساخته می شوند را می توان بین ۱۲۰۰ تا ۳۰۰۰ سال قبل از میلاد  تخمین زد. اولین مجسمه ساز های این سبک اروپایی ها بودند. که بعد از آن ها هم چینی ها این کار را شروع کردند. اما نمونه های چینی بزرگتر بودند و ظرافت اروپایی ها را نیز نداشتند. به همین دلیل قابل رقابت و مقایسه با یک دیگر نبودند. در عکس زیر  می توانید مشاهده کنید که نمونه های چینی و اروپایی چقدر تفاوت داشتند.

 

مجسمه های سنگی

 

چرا از سنگ های طبیعی در این مجسمه ها استفاده می کنیم؟ با چه سنگ هایی می توانیم این نوع مجسمه ها را بسازیم؟

بله. برخی از مجسمه ها نیز با سنگ های مصنوعی ساخته می شود.اما ویژگی هایی که سنگ  طبیعی دارد را تحت هیچ شرایطی سنگ های مصنوعی نخواهند داشت. برخی از سنگ های طبیعی خاصیت درمانی دارند. مانند :

 • سنگ مرمریت مشکی ماکو
 • سنگ اسلب چینی سفید نیریز
 • سنگ اسلب مرمر آرام

این سنگ ها باعث ایجاد آرامش شما می شوند. برخی از آن ها آنقدر زیبا هستند که نمی توانید از خیره شدن به آن ها صرف نظر کنید. مانند:

 • اسلب سنگ چینی بلو کلاسیک
 • اسلب سنگ چینی الیگودرز کوهستان
 • اسلب سنگ چینی مجستیک رز

همه ی این ها دلیلی بود که مجسمه هایی که با سنگ طبیعی ساخته  شوند. انواع دیگری نیز از این سنگ ها وجود دارند که از آن ها می توانید در ساخت این وسایل تزئینی جذاب خود استفاده کنید.

 

نحوه ساخت این اشیا چگونه می باشد؟

این مجسمه های سنگی را به دو صورت  درست می کنند.

 • با قلم و چکش مخصوص
 • با دستگاه های سی ان سی

در روش اول که با قلم و چکش مخصوص می باشد از قیمت بالاتری برخوردارند. زیرا زحمت بسیار بیشتری را فرد سازنده متحمل می شود.پس از آن که توسط قلم و چکش تراشیده شد وارد مرحله ساب می شود.پس از آن با اپوکسی مخصوص سطح مجسمه سنگی را می پوشانیم.تا هم براق تر شود و هم از آسیب پذیری مجسمه کاسته شود.

در روش دوم پی از برش توسط دستگاه سی ان سی وارد مرحله ساب می شود. پس از آن که از مرحله ساب بیرون آمد، اپوکسی را به آن اضافه می کنیم.

در هر دو مرحله پس از آن که اپوکسی روی سطح مجسمه های سنگی خشک شد، می توانیم آن را برای فروش به نمایش بگذاریم.

سخن پایانی:

در این مقاله در مورد نحوه ساخت مجسمه های سنگی و انواع آن را برای شما توضیح دادیم. در مقالات بعدی بیشتر راجع به کاربرد های سنگ های اسلب برای شما توضیح می دهیم. شما می توانید با شماره های موجود در سایت تماس بگیرید و همکاران ما به صورت کاملاً رایگان در انتخاب سنگ به شما مشاوره دهند. یا اینکه می توانید با انتخاب سنگ مورد نظر خود از صفحه قیمت سنگ با همکاران ما تماس گرفته سنگ مورد نظرخود را به همراه متراژ مورد نیاز خود را به ما اعلام کنید. در صورت موجودی این سنگ برای شما فرستاده خواهد شد و در صورتی که این سنگ موجود نبود همکاران ما سنگ های مشابه به این سنگ را به شما معرفی می کند. لطفاً جهت آگاهی از آخرین اخبار سایت ما را در شبکه های اجتماعی مانند اینستاگرام دنبال کنید.

برچسب ها :    اسلب سنگ مرمریت
مطالب مرتبط
سنگ اسلب مشکی تورنادو

در این مقاله در مورد یکی از سنگ های جذاب موجود در بازار ایران با شما صحبت می کنیم.این سنگ ، سنگ اسلب مشکی تورنادو می باشد.اکنون به سوالات شما در مورد این سنگ پاسخ می دهیم.این سوالات عبارتند از: ماهیت سنگ اسلب تورنادو مشکی چیست؟ سنگ اسلب تورنادو چه ویژگی هایی دارد؟ این سنگ […]

تاریخ بروزرسانی :۴ / ۰۷ / ۱۴۰۰
انتخاب سنگ مناسب پارکینگ

در این مقاله به بررسی و انتخاب سنگ مناسب پارکینگ می پردازیم. در مقالاتی که به صورت کامل در مورد سنگ ها و ویژگی هایشان برای شما می نوشتیم،کاربرد های آن ها را نیز ذکر می کردیم. در برخی از سنگ ها در قسمت کاربرد ها نوشته شده بود که: این سنگ برای پارکینگ و […]

تاریخ بروزرسانی :۴ / ۰۷ / ۱۴۰۰
خرید سنگ آشپزخانه

با یکی دیگر از مقالات سایت یونیک در خدمت شمات هستیم در این مقاله می خواهیم تا با هم معیار های خرید سنگ آشپزخانه را بررسی کنیم. این مقاله را نیز در قالب یک سوال و جواب برای شما می نویسیم. تا به سرعت به جواب سوال مد نظر خود برسید.این سوالات عبارتند از: چرا […]

تاریخ بروزرسانی :۴ / ۰۷ / ۱۴۰۰
نکاتی برای خرید روشویی سنگی

در این مقاله در مورد یکی دیگر از کاربرد های سنگ ها با شما صحبت می کنیم.خرید روشویی سنگی یکی از بحث های داغی است که روزانه میان معماران و دیزاینر ها، مطرح می شود.اکنون می خواهیم به سوالات موجود در این زمینه پاسخ بدهیم. چه سنگ هایی برای روشویی مناسب اند؟ معیار انتخاب یک […]

تاریخ بروزرسانی :۴ / ۰۷ / ۱۴۰۰
دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *