اسلب سنگ مشکی لاشتر چینی سفید الیگودرز اسلب سنگ چینی سفید الیگودرز اسلب سنگ پرشین پورترو اسلب سنگ پرشین پورتورو اسلب سنگ مشکی ماکو اسلب سنگ مشکی ماکو اسلب چینی سفیدنیریز اسلب چینی سفید نیریز سنگبری يونيك
امروز : جمعه ۳۰ اردیبهشت ۱۴۰۱

مجسمه های سنگی و نحوه ساخت آن ها

۴ مهر ۱۴۰۰ 403

مجسمه های سنگی یکی از بهترین وسایل تزئینی هستند که شما می توانید آن ها را در منازل خود داشته باشید. با سنگ های مختلف می توانید این مجسمه ها را داشته باشید. اکنون می خواهیم سوالاتی را پاسخ بدهیم و ابهامات ذهنی شما را برطرف کنیم.این سوالات عبارت اند از:

 • چه کسی برای اولین بار این توع مجسمه ها را ساخت؟
 • چرا از سنگ طبیعی در ساخت این اشیا استفاده می شود؟با چه سنگ هایی می توانیم این نوع مجسمه ها را بسازیم؟
 • نحوه ساخت این مجسمه ها چگونه می باشد؟

 چه کسی برای اولین بار این نوع مجسمه ها را ساخت؟

اولین مجسمه های سنگی را می توان به عصر حجر نسبت داد. اما تاریخچه این نوع مجسمه را که با سنگ مرمر و چینی ساخته می شوند را می توان بین ۱۲۰۰ تا ۳۰۰۰ سال قبل از میلاد  تخمین زد. اولین مجسمه ساز های این سبک اروپایی ها بودند. که بعد از آن ها هم چینی ها این کار را شروع کردند. اما نمونه های چینی بزرگتر بودند و ظرافت اروپایی ها را نیز نداشتند. به همین دلیل قابل رقابت و مقایسه با یک دیگر نبودند. در عکس زیر  می توانید مشاهده کنید که نمونه های چینی و اروپایی چقدر تفاوت داشتند.

 

مجسمه های سنگی

 

چرا از سنگ های طبیعی در این مجسمه ها استفاده می کنیم؟ با چه سنگ هایی می توانیم این نوع مجسمه ها را بسازیم؟

بله. برخی از مجسمه ها نیز با سنگ های مصنوعی ساخته می شود.اما ویژگی هایی که سنگ  طبیعی دارد را تحت هیچ شرایطی سنگ های مصنوعی نخواهند داشت. برخی از سنگ های طبیعی خاصیت درمانی دارند. مانند :

 • سنگ مرمریت مشکی ماکو
 • سنگ اسلب چینی سفید نیریز
 • سنگ اسلب مرمر آرام

این سنگ ها باعث ایجاد آرامش شما می شوند. برخی از آن ها آنقدر زیبا هستند که نمی توانید از خیره شدن به آن ها صرف نظر کنید. مانند:

 • اسلب سنگ چینی بلو کلاسیک
 • اسلب سنگ چینی الیگودرز کوهستان
 • اسلب سنگ چینی مجستیک رز

همه ی این ها دلیلی بود که مجسمه هایی که با سنگ طبیعی ساخته  شوند. انواع دیگری نیز از این سنگ ها وجود دارند که از آن ها می توانید در ساخت این وسایل تزئینی جذاب خود استفاده کنید.

 

نحوه ساخت این اشیا چگونه می باشد؟

این مجسمه های سنگی را به دو صورت  درست می کنند.

 • با قلم و چکش مخصوص
 • با دستگاه های سی ان سی

در روش اول که با قلم و چکش مخصوص می باشد از قیمت بالاتری برخوردارند. زیرا زحمت بسیار بیشتری را فرد سازنده متحمل می شود.پس از آن که توسط قلم و چکش تراشیده شد وارد مرحله ساب می شود.پس از آن با اپوکسی مخصوص سطح مجسمه سنگی را می پوشانیم.تا هم براق تر شود و هم از آسیب پذیری مجسمه کاسته شود.

در روش دوم پی از برش توسط دستگاه سی ان سی وارد مرحله ساب می شود. پس از آن که از مرحله ساب بیرون آمد، اپوکسی را به آن اضافه می کنیم.

در هر دو مرحله پس از آن که اپوکسی روی سطح مجسمه های سنگی خشک شد، می توانیم آن را برای فروش به نمایش بگذاریم.

سخن پایانی:

در این مقاله در مورد نحوه ساخت مجسمه های سنگی و انواع آن را برای شما توضیح دادیم. در مقالات بعدی بیشتر راجع به کاربرد های سنگ های اسلب برای شما توضیح می دهیم. شما می توانید با شماره های موجود در سایت تماس بگیرید و همکاران ما به صورت کاملاً رایگان در انتخاب سنگ به شما مشاوره دهند. یا اینکه می توانید با انتخاب سنگ مورد نظر خود از صفحه قیمت سنگ با همکاران ما تماس گرفته سنگ مورد نظرخود را به همراه متراژ مورد نیاز خود را به ما اعلام کنید. در صورت موجودی این سنگ برای شما فرستاده خواهد شد و در صورتی که این سنگ موجود نبود همکاران ما سنگ های مشابه به این سنگ را به شما معرفی می کند. لطفاً جهت آگاهی از آخرین اخبار سایت ما را در شبکه های اجتماعی مانند اینستاگرام دنبال کنید.

برچسب ها :    اسلب سنگ مرمریت
مطالب مرتبط
مشاوره رایگان انتخاب سنگ

سلام ! با یکی دیگر از مقالات سنگبری یونیک در خدمت شما هستیم اما این بار با یک شکل دیگر. تا به حال سنگ اسلب ها را به شما معرفی کردیم. اما در این مقاله می خواهیم به شما در زمینه انتخاب سنگ اسلب برای ساختمان خودتان، کمک بدهیم. در این مقاله ما برای مکان […]

تاریخ بروزرسانی :۱۱ / ۱۲ / ۱۴۰۰
مقایسه سنگ اسلب چینی و مرمریت

در این مقاله قرار است تا در مورد مقایسه سنگ اسلب چینی و مرمریت توضیحاتی را ارائه دهیم.در ضمن سوالات شما را در این زمینه ها پاسخ خواهیم داد.برخی از این سوالات را با هم مرور می کنیم: سنگ اسلب چینی چیست؟ سنگ اسلب چینی چه کاربرد هایی دارد؟ چند سنگ از دسته سنگ های […]

تاریخ بروزرسانی :۱۱ / ۱۲ / ۱۴۰۰
اسلب سنگ سفید کوهرنگ

یکی دیگر از سنگ های موجود در کشور اسلب سنگ سفید کوهرنگ می باشد.این سنگ در مدت بسیار کوتاهی که عرضه شده از محبوبیت بسیار زیادی برخوردار شده است. از آن جا که هر سنگی که عرضه می شود،در ذهن کاربر یک سری سوالات شکل می گیرد تصمیم گرفتیم که در سایت سنگبری یونیک به […]

تاریخ بروزرسانی :۱۱ / ۱۲ / ۱۴۰۰
سنگ مرمریت پالادیوم

یکی از جدیدترین سنگ های ساختمانی سنگ مرمریت پالادیوم است. این سنگ در همین مدت زمان به دلیل مزایای زیادی که دارد محبوبت زیادی بین ساختمان سازان و طراحان داخلی ساختمان، پیدا کرده است. در این مقاله قصد داریم با این نوع سنگ ها بیشتر آشنا شویم. سنگ مرمریت پالادیوم چیست؟ ویژگی های سنگ مرمریت […]

تاریخ بروزرسانی :۱۷ / ۰۸ / ۱۴۰۰
دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.