اسلب سنگ مشکی لاشتر چینی سفید الیگودرز اسلب سنگ چینی سفید الیگودرز اسلب سنگ پرشین پورترو اسلب سنگ پرشین پورتورو اسلب سنگ مشکی ماکو اسلب سنگ مشکی ماکو اسلب چینی سفیدنیریز اسلب چینی سفید نیریز سنگبری يونيك
امروز : جمعه ۳۰ اردیبهشت ۱۴۰۱

سنگ اسلب و نحوه نگهداری از آن(بهترین روش)

۱ آذر ۱۴۰۰ 255

در این مقاله می خواهیم درمورد سنگ اسلب و نحوه نگهداری آن صحبت کنیم. تا به حال اسم سنگ اسلب به گوشتان خورده؟

سنگ اسلب در کجاها استفاده می شود؟ نحوه حمل و نگهداری آن به چه صورت است؟ برای پاسخ به این سوالات ما را در ادامه این مقاله همراهی کنید.

سنگ اسلب چیست؟

سنگ اسلب به خودی خود تعریف خاصی ندارد. چون از انواع سنگ ها تولید می شود. سنگ هایی مانند :

  • مرمر
  • گرانیت
  • مرمرین
  • تراورتن

حتما با خود می گویید چرا به آن اسلب می گویند؟ بیایید تا باهم به بررسی آن بپردازیم.  سنگ ها وقتی از معادن استخراج می شوند به صورت مکعب های بزرگ در ابعاد  ۱۰۰*۸۰ تا ۳۰۰*۱۸۰ برش داده شده اند. سنگ ها  به کارخانه ها فرستاده می شوند. این سنگ ها باید با کیفیت زیاد از معادن استخراج شوند. و با ضخامت دقیق با دستگاه های مخصوص  برش داده شوند. بعد از برش آن را با دستگاه ساب صیقل می دهند. در واقع الان یک سنگ اسلب داریم. سنگ های اسلب ضخامت بسیار کمتری نسبت به سنگ استخراج شده از معادن دارند.برای حفظ دوام و زیبایی سنگ اسلب به آن اپوکسی می زنند.

سنگ اسلب

 

از سنگ اسلب در کجا می توان استفاده کرد؟

حالا که با تعریف و نحوه تولید سنگ اسلب آشنا شدیم. به سراغ کاربردهای آن در ساختمان می رویم. سنگ اسلب یکی از با کیفیت ترین نوع سنگ به شمار می رود. از این نوع سنگ در جاهای مختلف ساختمان می توان استفاده کرد. مثلا یک نوع خیلی با کیفیت این نوع سنگ همان سنگ مرمر است. اکثر ماها با سنگ مرمر یا اونیکس آشنایی داریم.  کاربرد این سنگ اسلب ها را در مکان های مختلف دیده ایم. شفافیت و زیبایی دلنشینی که به فضای داخلی یا بیرونی ساختمان می دهد مارا به خود جذب می کند.

 

نحوه نگهداری و شستشوی سنگ اسلب

سنگ ها هم مانند هر چیز دیگری نیاز به نظافت و شستشو دارند. سنگ های اسلب گرانیتی و مرمر به مرور زمان کدر می شوند و نیاز به شستشو دارند. بخصوص زمانیکه  برای نمای بیرون ساختمان استفاده می شوند.

نکته قابل توجه:

سنگ های آهکی اگر بیش از حد شسته شوند،ممکن است شوره بزنندیا به مرور زمان دچار پوسیدگی و خشکی شوند. پس میزان آب مصرفی و مواد شوینده مناسب و دستگاه هایی که با آن شستشو انجام می شود بسیار مهم است.

 

روش جدید برای مراقبت از سنگ

استفاده از مواد زبر مانند ماسه برای تمیز کردن سنگ اسلب های ساختمانی بخصوص سنگ های نرم باعث خراشیدگی سطح سنگ می شود. امروزه روش نانو کاربرد فراوانی دارد. مواد نانو بر اساس دستورالعمل خاص خودش روی سطح سنگ پاشیده می‌شود و آن را تمیز می‌کند.

همچنین از پوشش های پلیمری برای استحکام سنگ های پوسیده استفاده می شود. این پوشش ها تا عمق ۳۰ میلیمتری در سنگ نفوذ می کنند. و بدون تغییر رنگ نمای سنگ  باعث استحکام آن می شوند. درنظر داشته باشید که نباید از پوشش پلیمری برای سنگ های فاسد استفاده کرد. چون نتیجه برعکس دارد.

نگهداری از سنگ در انبارهای سرپوشیده

بنظر شما چرا باید سنگ ها را در انبارهای سرپوشیده نگهداری کرد؟ آیا محل نگهداری سنگ در افت کیفیت سنگ موثره؟ نکات مهمی که باید در نحوه چینش و نگهداری سنگ ها در انبار ها و سنگ فروشی ها به آن توجه کرد عبارتند از:

 

  • نگهداری از سنگ در فضای سرپوشیده
  • چینش صحیح و اصولی سنگ ها در انبار
  • توجه به چیدمان سنگ ها و در معرض دید بودن آن

چیدمان سنگ در فضاهای سرپوشیده بسیار مهم است . قرار گرفتن سنگ در معرض آفتاب باعث افت کیفیت و پوسیدگی آن می شود.همچنین رطوبت و نم هم تاثیرات مخربی بر روی سنگ می گذارد. پس نگهداری از سنگ در انبارهای سرپوشیده توصیه می شود.

سنگ اسلب

کلام آخر:

در این مقاله با سنگ اسلب و نحوه نگهداری و مراقبت از آن آشنا شدیم. ولی قطعا می خواهید مطالب بیشتری راجبه آن بدانید. توصیه من به شما مطالعه مقاله انواع سنگ اسلب از این قسمت  در وب سایت یونیک استون می باشد. همچنین برای مشاوره و انتخاب انواع سنگ های ساختمانی با ما درتماس باشید. برای اطلاع از آخرین اخبار مارا در اینستاگرام یونیک استون همراهی کنید.

برچسب ها :   
مطالب مرتبط
دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.